Дев’ять років займається грою боча полтавець з інвалідністю Олександр Тютюнник. Він – кандидат у майстри спорту. Тренування має щонайменше раз на тиждень, а перед змаганнями займається через день. Нині планує долучитися до чемпіонату України, який відбудеться навесні, а також тренує своїх знайомих, розповів Суспільному Олександр Тютюнник.
37-річний полтавець Олександр Тютюнник збирається на тренування. Чоловік професійно грає в бочу.Тренується у залі, де є спеціальна розмітка для гри.

"Це комплект бочі. 13 м’ячів в наборі: «Джек-бол» і по шість різного кольору. Білий – «Джек-бол» називається. Він вводиться в гру першим, і довкола нього вибудовується вся гра. Треба свій м’яч поставити якомога ближче до білого м’яча, ближче, ніж м’яч суперника", - пояснює Олександр Тютюнник.
Чоловік – кандидат у майстри спорту. Грати у бочу почав дев’ять років тому. Спочатку, каже, самостійно тренувався вдома.
"Починав я прямо ось тут, у цій кімнаті. Прямо з коридору кидав м’ячі ось по цій кімнаті, тренувався. Пандуса до квартири не було. Побудували 2015-го року. Три роки був (тренувався – ред.) у квартирі. Потім побудували, з дому виїхав та почав тренуватися активно", - говорить Олександр Тютюнник.

За допомогою крісла колісного полтавець пересувається із 2005-го. Він травмував шийний хребець.
"Поїхали святкувати день народження свого знайомого на річку і трохи невдало пірнув у воду. Це так звана травма пірнальника. М’язи в руках уражені. Вони працюють менше ніж на половину. Треба себе переборювати, заставляти. Вражені не тільки ноги, а й руки. Через це не кожен спорт підійде, а цей спробував і зрозумів, що я фізично можу зробити все", - каже Олександр Тютюнник.
Вдома в Олександра понад два десятки нагород, зокрема, «золоті» та «срібні».

"Були на спартакіаді в Німеччині, на змаганнях у Барселоні (місто в Іспанії – ред.). Підтримую та допомагаю йому. Я знаю навіть правила усі", - каже мати спортсмена Тетяна Тютюнник.
Нині Олександр Тютюнник готується до чемпіонату України, який відбудеться навесні в Одесі.
"Це гра не на сили, чи на швидкість. Це гра на точність. М’ячі різної жорсткості. Вага їх однакова, об’єм однаковий. Вага м’яча 275 грамів, допускається плюс–мінус 12 грамів. Ці зроблені з натуральної шкіри", - говорить Олександр Тютюнник.

Спортсмен каже: планує стати тренером з бочі та навчати цьому дітей з інвалідністю.
"З них можна робити спортсменів. Це не вирок, якщо (людина – ред.) на візку, чи має якесь захворювання. Цей вид спорту для людей з найбільш тяжкими формами ДЦП, артрогрипозу (захворювання опорно-рухового апарату – ред), міопатії (захворювання м'язів – ред.) або травм шийного відділу", - говорить Олександр Тютюнник.
"Він без перебільшення один із кращих спортсменів, якщо не найкращий в Полтавській області. Він зараз навчається для того, щоб надалі проводити тренерську діяльність. Це якраз і буде перспектива його росту та приклад для інших", - каже голова обласного осередку ВО «Союз осіб з інвалідністю України» Сергій Чумак.