Херсонці, квартири яких згоріли у пожежі, 4 роки чекають на власне житло

Херсонці, квартири яких згоріли у пожежі, 4 роки чекають на власне житло

Херсонці, квартири яких згоріли у пожежі, 4 роки чекають на власне житло
Фото: Аліна Олефір/Суспільне Херсон

Грибок та пліснява на стінах, таргани й миші у кімнаті. У таких умовах живуть херсонці, які втратили житло через пожежу. Що змінилось для погорільців за 4 роки після пожежі та чи зміниться взагалі, дізнавалося Суспільне.

Ірина Качаленко проживає разом із дітьми у гуртожитку. Їй дали три кімнати, також жінка має власну кухню та туалет. Але стан помешкання, каже жінка, жахливий. На стінах грибок, а підлога – просто кам’яні плити.

Погорільці у Херсоні чотири роки чекають житло
Фото: Аліна Олефір/Суспільне.Херсон

"У мене в літній період виходить оплата без опалення 2 з копійками тисячі. Взимку в мене - до 4 тисяч гривень", - каже Ірина Качаленко.

Оформити субсидію, щоб платити за комунальні послуги менше, Ірина не може.

"Ми прописані на Пилипа Орлика. Тут у нас навіть один ордер з 2017 року – тимчасовий на пів року. В нас зараз немає ні ордера, нічого взагалі", - каже жінка.

Погорільці у Херсоні чотири роки чекають житло
Фото: Аліна Олефір/Суспільне Херсон

Така ж ситуація і в її сусідів. Вікторія з чоловіком теж раніше жили на Пилипа Орлика, там мали двокімнатну квартиру.

"Ми платимо за 47 квадратних метрів, це майже трикімнатну квартиру оплачуємо. Двоє пенсіонерів. 2 тисячі на місяць в опалювальний період", - каже Вікторія Белішева.

Після пожежі, розказує Ірина, їм дали матеріальну допомогу – по 20 тисяч на кожного члена родини для того, щоб придбати необхідні речі, бо у квартирах згоріло все. Тоді, 2017, у міській раді пообіцяли вирішити питання із житлом для погорільців, а поки їх розселили у гуртожитку на Комкова.

"І все… Козаков тоді нам пообіцяв, що у новий рік ми вступимо із власним житлом, бо, відповідно до висновків експертиз, наш будинок не підлягає реконструкції. Це було 2017-го, ми чекали й ось вже котрий рік ми чекаємо", - каже Ірина Качаленко.

Зараз в будинку на Пилипа Орлика вибиті шибки та стіни у кіптяві. У вересні 2017 тут згоріли 11 з 15 квартир. Зараз у будинку нікого. Власники намагаються продати помешкання. Ірина говорить, отримала одну пропозицію.

Погорільці у Херсоні чотири роки чекають житло
Фото: Аліна Олефір/Суспільне.Херсон

"По моїй квартирі це виходить 7 тисяч доларів, я нічого не придбаю за ці кошти, маючи шістьох дітей. Мені потрібно їх там виписати та кудись прописати, тому я відмовилася", - говорить жінка.

Заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Володимир Пепель письмово відповів Качаленкам:

"Ваша родина гостро потребує поліпшення житлових умов. Але, на жаль, на сьогодні надати вам впорядковане житло немає можливості".

У кінці листа йдеться, що за наявності у вивільненому житловому фонді достатнього за площею житлового приміщення воно буде запропоноване. Коли така можливість з’явиться, Суспільному поки у міській раді не відповіли.

Що відомо:

  • Пожежа у будинку на розі вулиць Пилипа Орлика та Гетьмана Сагайдачного сталася у вересні 2017 року. Зайнялося в одній з квартир, її власник, його дружина та троє їхніх дітей загинули.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

Вибір редакції

На початок