На Херсонщині формують батальйони тероборони

На Херсонщині формують батальйони тероборони

На Херсонщині формують батальйони тероборони
Фото: Ольга Ляшенко/Суспільне.Херсон

На Херсонщині формують 6 батальйонів територіальної оборони: по одному у кожному районі та один у Херсоні, і управління окремої бригади тероборони. Це - формування ЗСУ.

Так на брифінгу 22 грудня сказав обласний військовий комісар Олександр Зіньковський.

У батальйонах тероборони поки що буде по 46 чоловік особового складу і 89 людей - в управлінні бригади тероборони.

"Це - штатні підрозділи ЗСУ. Вони призначені для того, щоб у разі потреби змогли розгорнутись та укомплектуватись необхідною військовою технікою, озброєнням на воєнний час", - каже Зіньковський.

За Законом про національний спротив, який вступає в дію з 1 січня 2022 року, кількість військовослужбовців у ЗСУ збільшується на 11 тисяч.

"Зараз весь акцент переводиться на бригаду. Буде в кожній області військова частина. Рід – війська тероборони. До кінця 2022 року планується перевести основний центр з військового комісаріату на бригаду тероборони. За рік в області потрібно буде сформувати 7 військових підрозділів. Їх завдання – захист населення та території Херсонської області від небезпеки", - каже начальник управління оборонної роботи Херсонської облдержадміністрації Валерій Головко.

Військова служба в цих батальйонах буде за контрактом на 3 роки. Військовослужбовці матимуть зарплату, медичне та речове забезпечення, соцпакет тощо.

"На сьогодні на 50% вже є охочі проходити службу в бригаді тероборони та в окремих батальйонах. Запрошуємо усіх, хто має досвід проходження служби на тих чи інших військових посадах. З 1 по 15 січня 2022 року плануємо провести призов цих військовослужбовців", - сказав Олександр Зіньковський.

Для військовослужбовців батальйонів тероборони стрілкове озброєння є на 100%, каже Зіньковський. Всі завдання вони виконуватимуть винятково на території Херсонської області.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

Вибір редакції

На початок