Держгеокадастр затвердив межі РЛП "Ялівщина", — Чаус

Держгеокадастр затвердив межі РЛП "Ялівщина", — Чаус

Держгеокадастр затвердив межі РЛП "Ялівщина", — Чаус
ФОТО: Суспільне Чернігів

В держгеокадастрі зареєстровані межі регіонального ландшафтного парку "Ялівщина".

Про це повідомив голова Чернігівської ОДА В'ячеслав Чаус під час сесії обласної ради сьогодні, 22 грудня.

За його словами, тепер затверджена територія парку складає 168,7 га землі.

"Згідно з процедурою, відповідний документ буде відображений в електронному реєстрі завтра (23 грудня, — ред.). Наступний крок — розробка проєкту зонування парку, що дасть змогу зберегти особливо цінні природні комплекси Ялівщини від руйнування та антропогенного навантаження", — додав Чаус.

Затвердження меж парку означає, що тепер вся ця площа зареєстрована на місцевості, саме так прокоментував цю подію правозахисник Олександр Гашпар, до якого Суспільне звернулося за коментарем.

"На територію, яка охоплена цими межами, поширюється обмеження в використанні земель, які визначені земельним кодексом і Законом України про природно-заповідний фонд. Простими словами, обмежується господарська діяльність, яка може зашкодити об'єкту природно-заповідного фонду: будівництво, розорювання земель...", — сказав Гашпар.

Він додав, що після цього адміністрація РЛП має окремим проєктом зробити зонування, після якого для кожної зони встановлюється конкретний вид використання, зокрема: рекреаційна, природоохоронна, оздоровча, історико-культурна та наукова.

Нагадаємо, питання захисту "Ялівщини" від будь-якого "бізнесового" використання неодноразово порушували громадські активісти.

Востаннє, громадськість мітингувала під стінами міської ради під час сесії 25 листопада. Тоді люди виступали проти надання дозволу фонду комунального майна на відведення 3,5 гектарів землі центру дитячо-юнацького туризму в Ялівщині.

Читайте також:

Юлія Батура стала директоркою РЛП «Ялівщина»

Вибір редакції

На початок