Бюджет Харкова на наступний рік складатиме 19,3 мільярда гривень. За ці кошти у міськраді, зокрема, планують створити муніципальну швидку, побудувати нові транспортні розв'язки та закупити громадський транспорт.
Проєкт бюджету 22 грудня схвалили на позачерговій сесії міськради після півторагодинного обговорювання: рішення підтримав 61 депутат, п'ятеро виступили проти, дев'ять утрималися.

"За" проголосував 31 депутат з "Блоку Кернеса — Успішний Харків", 13 — з партії "Опозиційна платформа — "За життя", 8 — "Слуга народу". Проти проєкту бюджету виступили п'ятеро депутатів з "Партії Шарія", шестеро з партії "Блок Світличної "Разом" та троє з ОПЗЖ утрималися від голосування.
Серед тих, хто утримався від голосування — депутат Ігор Черняк ("Блок Світличної "Разом").
"Це вже сьомий бюджет, за який я голосую або не голосую. З року в рік неподаткові надходження зменшуються. Якщо у 2015-16 році неподаткові надходження у бюджеті складали 6%, потім 5%, 4%, минулого року — майже 3%, то у 2022 році у бюджеті скотилися до 2,5%. Це означає, що місто саме на себе заробляє лише 2,5% від своїх потреб", — сказав Черняк.

Пріоритетними напрямками міський голова Ігор Терехов назвав соціальну сферу та інфраструктуру.
"Два ключових моменти цього бюджету. Перше — це соціально направлений бюджет. Понад 40% витрат бюджету — на освіту, систему охорони здоров'я, соціальний захист, розвиток фізкультури та спорту, культури, мистецтва. Ми заклали капітальний ремонт в 165 школах міста, закупку комп'ютерів, обладнання для початкової школи, підтримку талантів молоді, педагогів", — сказав Терехов.

За його словами, у бюджеті закладені кошти на створення муніципальної невідкладної допомоги.
"Ми збільшуємо бюджет системи охорони здоров'я на 40%. Ми створюємо уперше в історії держави муніципальну невідкладну швидку медичну допомогу. Ми місто, яке передбачає збереження в бюджеті абсолютно усіх пільг на проїзд, оплату комунальних послуг, допомога нужденним, матеріальна допомога", — сказав міський голова.

Наступного року місто планує побудувати нові транспортні розв'язки та закупити громадський транспорт.
"Другий напрямок нашого бюджету — це розвиток інфраструктури. Це нові розв'язки, нова транспортна система, закупівля нового громадського транспорту, будівництво льодової арени, реконструкція "Металісту" як вже міського об'єкта. Так, бюджет можна називати досконалим або недосконалим. У цьому світі немає нічого досконалого", — підсумував міський голова.
Також у проєкті рішення врахована субвенція на будівництво третьої лінії Харківського метрополітену — 313 мільйонів гривень.
Читайте також
Харківська облрада затвердила бюджет на 2022 рік: як розподілять гроші