Олімпійська чемпіонка з шорт-треку Сім Сок Хі може пропустити Олімпіаду-2022 через дискваліфікацію

Олімпійська чемпіонка з шорт-треку Сім Сок Хі може пропустити Олімпіаду-2022 через дискваліфікацію

Олімпійська чемпіонка з шорт-треку Сім Сок Хі може пропустити Олімпіаду-2022 через дискваліфікацію
AP

Причиною стала низка повідомлень, які кореянка надсилала ще чотири роки тому.

Дворазову олімпійську чемпіонку з шорт-треку, півдоннокореянку Сім Сок Хі, офіційно дискваліфікували на два місяці, що може завадити їй узяти участь у прийдешніх Олімійських іграх-2022 у Пекіні, що відбудуться в лютому. Про це повідомляють Yonhap News.

У жовтні цього року спортсменку усунули від збірної через появу інформації про поведінку Сім на Олімпійських іграх-2018 у Пхьочхані, де кореянка завоювала "золото" в естафеті.

У медіа опублікували повідомлення спортсменки, які та надсилала тренерові про своїх партнерок по команді. У переписці Сім ображала інших спортсменок Чхве Мін Джон та Кім А. Також слова Сок Хі викликали підозру, що вона могла навмисно спричинити завал із Чхве у фіналі на 1000 метрів, через що обидві лишилися без медалей.

Сім стверджує, що падіння було "прикрим" і "незапланованим". Шорт-трекістка вибачилася перед командою та пояснила агресивну поведінку тим, що в той період відчувала великий стрес. Сім постраждала від сексуального й фізичного насильства з боку тренера Чо Дже Бома, який наразі відбуває за це покарання.

Чхве Мін Джон не прийняла "запізнілі" вибачення партнерки по команді та попросила Сім припинити їй писати й телефонувати.

Читайте також: Олімпійську чемпіонку з шорт-треку Сім Сок Хі усунули зі збірної Кореї через злиті повідомлення

Що означає усунення Сім Сок Хі

Через постанову Корейського союзу ковзанярів (KSU) Сім не зможе брати участь у змаганнях упродовж двох місяців, а отже пропустить Олімпіаду. Уникнути цього вона зможе, якщо подасть апеляцію на рішення, аби покарання скасували або скоротили.

Голова дисциплінарного комітету KSU Кім Сун Чоль заявив, що вчинок Сім "завдав шкоди честі спорту". Тим не менше, федерація не знайшла доказів того, що Сім штовхнула Чхве навмисно, та зосередилася на образливому змісті злитих повідомлень.

"У нас майже не було вибору, окрім як покарати її, – зізнався Кім. – Ми не особливо зважали на її статус як претендентки на Олімпіаду. Ми просто визначили строк покарання, основуючись на її вчинках".

Наступні дисциплінарні збори федерації заплановано на 14 січня. До 24-го збірна має подати іменні заявки на участь у Іграх.

За інформацією джерела, близького до спортсменки, Сім застосує всі можливі варіанти для того, щоб змінити вердикт, та планує подавати апеляцію.

Читайте також: 49-річна ковзанярка Клаудія Пехштайн відібралася на восьму Олімпіаду та може повторити рекорд Ігор

Хто така Сім Сок Хі

  • 24-річна південнокорейська шорт-трекістка.
  • Дворазова олімпійська чемпіонка в естафеті на 3000 м (2014, 2018), має особисте "срібло" на 1500 м і "бронзу" на 1000 м (обидві – в 2014 році).
  • 11-разова чемпіонка світу (2013-2019), загалом має 20 медалей з чемпіонатів світу.

Вибір редакції

На початок