Голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія допустив запуск онлайн-голосування Верховної ради і проводити сесії парламенту онлайн у екстрених випадках та для певного виду законопроєктів. Інші фракції цю ідею не підтримують, називаючи її "знищенням парламентаризму".
Про це повідомила кореспондентка Суспільного. Під час брифінгу 21 грудня Арахамія зазначив, що депутати вже користуються можливістю дистанційно брати участь у голосуваннях — поки лише на комітетах.
"Частково дистанційне голосування вже реалізовано у Верховній раді, адже під час карантину засідання комітетів ВРУ проводились у відеоформаті та голосування там під час розгляду законопроєктів відбувається дистанційно", — зазначив Арахамія. При цьому він додав, що дистанційний компонент у роботі парламентарів має чимало недоліків, зокрема нардепи не вмикають камеру під час голосування на комітетах, що створю ризик для демократичного парламентаризму.
Однак Арахамія додав, що Раді треба технічна модернізація — запровадження онлайн-засідань його альтернатива.
"Це свідчить про необхідність технічної модернізації робочих місць, що також дозволить зокрема виводити на робочі екрани проєкти рішень, перейти в режим електронного документообігу і суттєво зекономить друк робочої документації для нардепів", — додав очільник "Слуг народу".
Читайте також: Диджиталізація у Верховній раді. Корнієнко — про те, чи запрацюють нардепи ефективніше у 2022 році
Також Арахамія додав, що для уникнення ризиків під час голосування, визначать перелік законопроєктів, які можуть розглядатися у такий спосіб, а також кількість таких засідань з-поміж інших пленарних тижнів.
Ці всі зміни мають пройти обговорення з депутатами на комітеті, в сесійній залі та ухвалені в Регламенті Верховної ради.
Політичні фракції "ОПЗЖ", "Європейська солідарність", "Батьківщина" та "Голос" виступають проти онлайн голосування у Верховній раді.
"Дистанційне голосування в українських реаліях — це шлях до фальсифікацій і узурпації влади", — вважають у "Європейській солідарності".
"Ми категорично проти. Це фактично буде знищення парламентаризму і навіть в найгірші часи, коли у 2014 році у нас була реальна загроза ми цю ідею не застосовували", — заявив депутат від "Голосу" Ярослав Железняк.
Читайте також: Як в Україні зникають паперові документи та що таке режим paperless. Розповідає Федоров
Що відомо
- 8 грудня Олександр Корнієнко анонсував, що робоча група з питань реформування Верховної ради почала напрацьовувати конкретні пропозиції задля підвищення ефективності парламентської роботи.
- Раніше голова ВР Руслан Стефанчук заявив про можливість запровадження онлайн-голосування.
- Корнієнко повідомив, що робота половини комітетів Верховній Раді відбувається у гібридному форматі — частина засідань у Zoom.
- Верховна рада на засіданні 15 липня підтримала у другому читанні законопроєкт №5495 "Про особливості надання електронних публічних послуг".
- До 2024 року Мінцифри планує перевести в онлайн 100% послуг, які надає держава.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!