Рятувальники попереджають про тонку кригу та льодохід на озерах та ріках Прикарпаття

Рятувальники попереджають про тонку кригу та льодохід на озерах та ріках Прикарпаття

Рятувальники попереджають про тонку кригу та льодохід на озерах та ріках Прикарпаття
Фото: Суспільне Карпати

З 26 до 29 грудня на річках Івано-Франківської області очікується інтенсивне утворення шуги, місцями встановлення льодоставу. На міських озерах в Івано-Франківську та Коломиї товщина криги — небезпечна. Про це Суспільне повідомили в управлінні з питань цивільного захисту Івано-Франківської облдержадміністрації.

"На Дністрі, на ділянці Галич – початок Дністровського водосховища, очікується інтенсивне утворення шугикрихкі, білястого кольору грудки льоду, що з'являються на воді перед льодоставом (або під час весняного льодоходу)[1]. Утворюються з льодяного сала, а інколи, і з донного льоду, що спливає. При нагромаджуванні та змерзанні може утворювати п'ятри., місцями — встановлення льодоставу. Можливе формування зажорівскупчення в руслі річки мас шуги та (або) донного льоду в осінній період перед льодоставом. Рухаючись під льодом, шуга утворює зажор, тобто закупорку живого перерізу русла річки в період льодоставу.[1] льоду з різким коливанням рівнів води", — йдеться у повідомленні.

В управлінні інформують, що працівники Івано-Франківської рятувально-водолазної станції заміряли товщину льоду на міському озері в Івано-Франківську. Вона складає до 4 см. Також є проталини, які збільшуються.

Рятувальники провели розмову щодо поведінки на водоймах з двома підлітками, які були без нагляду.

"25 грудня на міському озері в Коломиї заміри товщини льоду становила від 7 см до 10 см. Надзвичайники не допустили до риболовлі біля шлюзу, де є проталина, двох рибалок та двох дітей (вік 8-10 років), які були без нагляду", — інформують Суспільне чергові Коломийської рятувально-водолазної станції.

25 грудня на міських озерах в Івано-Франківську, Коломиї та на ріці Дністер у Галичі рятувальники не зафіксували випадків, які б могли б призвести до травмування людей.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок