"Повне одужання". У Чернівцях відбудеться фестиваль документального кіно: програма

"Повне одужання". У Чернівцях відбудеться фестиваль документального кіно: програма

"Повне одужання". У Чернівцях відбудеться фестиваль документального кіно: програма
Кадр з фільму "Кріт". Фото: Docudays UA

У Чернівцях відбудеться мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. Цьогорічна програма "Повне одужання" присвячена праву людини на здоров’я.

Про це Суспільному Буковина сказав регіональний представник Мандрівного Docudays UA Дмитро Міцевич.

За його словами, у Чернівцях відбудеться п'ять публічних кінопоказів офлайн.

У документальних фільмах фестивалю йдеться про виникнення COVID-19, а також про бідність, наркозалежність та війну.

"В області ми зробимо основний акцент на важливості слідкування за ментальним та фінансовим здоров'ям, а також на захисті себе від небезпек пов'язаних з розвитком сучасних світових технологій", — каже Дмитро Міцевич.

Фільми можна переглянути безкоштовно, кінопокази розпочинатимуться о 18:30 у Резиденції молоді та Українському Народному Домі.

23 грудня, "76 днів"

Резиденція молоді (вулиця Головна, 41)

Знятий на передовій кризи – у чотирьох лікарнях, фільм «76 днів» розповідає історії про людей, які засвідчують смерть і "переродження" китайського міста на 76-денному локдауні. Про це йдеться в описі до фільму.

24 грудня, "Дім режисера"

Резиденція молоді (вулиця Головна, 41)

У фільмі йдеться про режисера, який починає знімати в себе вдома персонажів, пов’язаних із його життям. Двоє будівельників-англійців тимчасово зносять паркан між будинком режисера й сусіда-пакистанця. В описі до фільму йдеться, що бездомний словак так причаровує колумбійську прибиральницю режисера, що вона впускає його в дім. Подальші події випробовуватимуть уявлення кожного з них про кордони й гостинність.

28 грудня, "Кріт"

Український Народний Дім (вулиця Якоба фон Петровича, 2)

Це детективна історія про 83-річного Серхіо, який стає агентом під прикриттям у будинку для літніх людей, йдеться в описі до фільму. Серхіо дедалі більше залучається в життя інших пенсіонерів і розуміє справжні витоки їхнього суму.

29 грудня, "Малий Самді"

Резиденція молоді (вулиця Головна, 41)

Дам’єн Самді більшу частину життя бореться з наркозалежністю, покладаючись на підтримку матері. "Це історія про працьовитого, турботливого, відповідального чоловіка, який змагається зі своїми демонами", — йдеться в описі до фільму.

30 грудня, короткометражні стрічки "Пранканули", "Мій інший син", "Син вулиць" та "Кур'єри, а не герої".

Резиденція молоді (вулиця Головна, 41)

У стрічці "Пранкнули" онлайн-гравці описують свої труднощі зі "свотінгом"Форма кібернасильства., що завжди чатує на них під час ігор. Події фільму розгортаються через ролики на ютубі та кадри з онлайн-ігор, йдеться в описі до фільму.

"Кур’єри, а не герої" – відеоесе, що досліджує прекарні умови кур’єрів, які доставляють їжу в Мілані. У описі йдеться, з початком пандемії COVID-19 люди у різних країнах переосмислили роль кур’єрів, зокрема, в часи локдауну.

"Мій інший син" – анімована стрічка про історію батька, в якого народжується син. У хлопчика неочікувано виявили синдром Дауна. Батько винаходить власний спосіб пройти шлях від здивування й заперечення до безумовної любові до сина, йдеться в описі до стрічки

"Син вулиць" – це історія про 13-річного Ходора, якому родина намагається зробити посвідчення особи. Без нього хлопець не має доступу до медицини та пересування за межами табору палестинських біженців Шатіла у ліванському Бейруті, йдеться в описі до фільму.

Після перегляду фільмів їх можна буде обговорити з експертами: психологом, лікарем, менеджеркою з комунікацій та літературознавицею.

Що відомо

  • У 2021 році в Києві відбувся 18 міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. Мандрівний Docudays UA відбувається в регіонах, для нього відбирають декілька кінострічок.

Вибір редакції

На початок