Зонд Juno записав “звук” супутника Юпітера Ганімеда

Зонд Juno записав “звук” супутника Юпітера Ганімеда

Зонд Juno записав “звук” супутника Юпітера Ганімеда
NASA

Команда американської космічної місії Juno із дослідження Юпітера оприлюднила 50-секундний аудіозапис активності магнітного поля навколо супутника Юпітера Ганімеда, повідомляє портал yahoo! news.

Аудіоролик створив головний дослідник місії NASA Juno Скотт Болтон на основі зробленого космічним апаратом Juno записом, коли той пролетів повз Ганімед 7 червня 2021 року.

50-секундний ролик відображає різку зміну активності, коли зонд увійшов в іншу частину магнітосфери Ганімеда. Можливо, апарат тоді залишив нічну сторону, щоб увійти в денне світло.

Звук отримали завдяки зміщенню електричних та магнітних частот у діапазон чутності. Магнітосфера Юпітера домінує над магнітосферою його супутників і також присутня на записі. Ганімед — єдиний супутник у Сонячній системі, який має магнітне поле, ймовірно, завдяки його рідкому залізному ядру.

Люди не почули би цих звуків, якби самі могли відвідати Ганімед. Однак вони нагадують, що навіть, здавалося б, мертві світи часто сповнені активності, яку можна виявити за допомогою правильних інструментів. Питання лише в тому, наскільки легко помітити цю активність, зазначають науковці місії.

Що відомо

Читайте також

Вперше в історії сонячний зонд пролетів через верхні шари атмосфери Сонця — NASA

Мешканка Карибських островів виграла у лотерею від Virgin Galactic квитки у космос

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок