Санітра готовий продовжити роботу з чоловічою збірною України з біатлону до Олімпіади-2026

Санітра готовий продовжити роботу з чоловічою збірною України з біатлону до Олімпіади-2026

Ексклюзивно
Санітра готовий продовжити роботу з чоловічою збірною України з біатлону до Олімпіади-2026
Суспільне

Тренер підтвердив цю інформацію Суспільне Спорт.

Головний тренер чоловічої збірної України з біатлону Юрай Санітра готовий продовжити співпрацю та залишитися тренером чоловічої збірної України на наступний олімпійський цикл.

Президент федерації біатлону Володимир Бринзак розповів у коментарі Biathlon.com.ua про наявність домовленості з тренером щодо продовження співпраці. Домовитися з тренером щодо продовження співпраці вдалося ще перед стартом України на зимовій Олімпіаді-2022.

Читайте також: "Підтягнути Цимбала і можна мати гарну естафету". Бринзак - про виступ України на старті Кубка світу

"Зараз у нас з'являються молоді хороші хлопці - є з ким працювати. І я радий, що Юрай Санітра погодився продовжити роботу з командою у наступному олімпійському циклі. Обговорювали, що молоді перспективні хлопці підключаться до роботи з командою "А", щоб під керівництвом Юрая швидше могли б вирости у сильних спортсменів. Та й вже є гарна чоловіча команда - сподіваюся, після Пекіна залишаться не лише Підручний, але й Прима", - зазначав Бринзак.

Суспільне Спорт звернулося до Юрая Санітри про коментар з приводу цього коментаря і продовження його роботи зі збірною України після Олімпіади в Пекіні. Санітра підтвердив, що має домовленість про продовження співпраці з чоловічою командою.

Водночас, контракт про продовження роботи зі збірною України ще не підписано. У коментарі Суспільне Спорт тренер додав, що поки не концентрується на продовженні роботи після Пекіну-2022, оскільки багато чого залежатиме від виступу на Олімпіаді.

Якщо Санітра залишиться в збірній України, то на момент Олімпіади-2026 Юрай Санітра працюватиме в команді упродовж 10 років.

Що відомо про роботу Санітри у збірній Україні?

  • Очолив чоловічу команду збірної України у 2016 році, працює з нею вже п'ять з половиною років.
  • Під керівництвом Санітри чоловіча збірна України взяла участь на Олімпіаді-2018. Українці двічі фінішували у Пхьончхані у топ-30 в особистих гонках (Дмитро Підручний - 21-й у спринті, Артем Тищенко - 29-й в індивідуальній гонці). В естафеті чоловіча збірна України фінішувала дев'ятою.
  • У сезоні 2020/21 Санітра був головним тренером не лише чоловічої, але й жіночої збірної України.
  • Зараз Санітра готує збірну України на Олімпіаду-2022: замість етапу Кубка світу в Ансі вона відправилася на збір у Італію.
  • За п'ять років під керівництвом Юрая Санітри Україна займала наступні місця в Кубку Націй: 2016/17 - 6 місце, 2017/18 - 11 місце, 2018/19 - 10 місце, 2019/20 - 7 місце, 2020/21 - 8 місце.
  • Під керівництвом Юрая Санітри в збірній України на рівні Кубка світу дебютували: Тарас Лесюк, Антон Дудченко, Богдан Цимбал, Віталій Труш, Андрій Доценко, а також Денис Насико.

Усі подіуми збірної України під керівництвом Санітри на етапах Кубка світу та чемпіонаті світу (чоловіча команда)

  • "золото": Дмитро Підручний (2018/19, гонка переслідування, Естерсунд)
  • "срібло": Артем Прима, Сергій Семенов, Руслан Ткаленко, Дмитро Підручний (2019/20, естафета, Нове-Место)
  • "бронза": Сергій Семенов (2016/17, індивідуальна гонка, Антгольц-Антерсельва)
На початок