Як безпечно встановити новорічну ялинку: розповідає рятувальник з Буковини

Як безпечно встановити новорічну ялинку: розповідає рятувальник з Буковини

Як безпечно встановити новорічну ялинку: розповідає рятувальник з Буковини
Зелена садиба

У житлових помешканнях, офісах та підприємствах облаштовувати ялинки необхідно з дотриманням правил пожежної безпеки. Зокрема, стежити за справністю гірлянд, які на них вішають, та не розміщувати дерево поблизу евакуаційних виходів.

Про це в етері "Сьогодні Головне" на UA: Буковина сказав прессекретар управління ДСНС у Чернівецькій області Сергій Бабчук.

За його словами, новорічне дерево не можна ставити поблизу обігрівальних приладів і джерел відкритого вогню, бо це може спричинити загоряння. Також ялинка має бути добре закріплена.

Її категорично заборонено прикрашати легкозаймистими матеріалами, такими як прикраси з вати, марлі (якщо вони не просочені вогнезахисною речовиною), свічками та бенгальськими вогнями.

Купуючи штучну ялинку, краще обирати ту, яка має протипожежну пропитку. Така інформація зазначена на упаковці або ж це можна запитати в продавця, каже Бабчук. Також, за його словами, не можна купувати несертифіковані гірлянди. За їх безпечність ніхто не відповідає.

У приміщенні, де ввімкнена ілюмінація на ялинці, не можна залишати малих дітей.

На підприємствах та в школах новорічне дерево рекомендують розміщувати на першому поверсі таким чином, аби не закривало евакуаційні виходи. Також необхідно перевірити справність проводки, особливо, якщо крім гірлянд на ялинці, будуть ще інші: в приміщеннях компанії чи зовні.

Обов’язковим є наявність вогнегасника.

Читайте також

Як буковинцям перевірити, чи легальна ялинка. Інструкція

На місці зрубаного — висаджують нове. Як на Буковині заготовляють новорічні ялинки

На початок