Invictus Games: двоє ветеранів АТО з Рівненщини стали майстрами спорту з плавання

Invictus Games: двоє ветеранів АТО з Рівненщини стали майстрами спорту з плавання

Invictus Games: двоє ветеранів АТО з Рівненщини стали майстрами спорту з плавання
Андрій Бадарак та Іван Лепеха/Фото: Invictus Games: Team Ukraine

Ветерани АТО Андрій Бадарак та Іван Лепеха, які під час агресії Росії проти України отримали поранення у зоні бойових дій, виконали нормативи майстрів спорту з плавання. Про це йдеться на офіційній сторінці національної команди Invictus Games.

З 13 по 15 грудня у місті Кам'янське на Дніпропетровщині відбувся чемпіонат України з плавання, участь у ньому брали спортсмени з ураженнями опорно-рухового апарату, порушеннями зору та розвитку.

Бадарак та Лепеха вперше виконали нормативи на звання майстрів спорту, а також здобули низку перемог:

  • Андрій Бадарак – 1 місце на дистанції 50 м брасом, 1 місце на дистанції 100 м брасом та 3 місце на дистанції 50 м батерфляй
  • Іван Лепеха – 3 місце на дистанції 50 м брасом, 3 місце на дистанції 50 м вільним стилем та 3 місце на дистанції 100 м вільним стилем

Хто такі Бадарак і Лепеха

Андрій Бадарак – ветеран АТО з Київщини, воював у складі 54-го розвідбатальйону, учасник "Ігор Нескорених-2020". У 2016-му підірвався на протипіхотній міні під час бойового виходу, отримав поранення хребта.

Реабілітацію проходив у Рівненському обласному госпіталі ветеранів війни у Клевані. Раніше спортсмен розповідав Суспільному, що через ураження опорно-рухового апарату страждав депресією, а до життя його повернув саме спорт. Він займався веслуванням на тренажерах. У планах, як казав він у інтерв’ю, взяти золото на Паралімпійських іграх. Своїм прикладом він вирішив надихати інших бійців, які отримали травми, вийти з депресії і знову захотіти жити.

Іван Лепеха пішов на фронт добровольцем влітку 2014-го. Через рік в останній свій день в зоні АТО отримав травму – зламав хребет. Під час реабілітації ветерана, як він розповідав Суспільному, особливо надихав маленький син, для якого він хоче бути прикладом.

Ветеран розповідав, що після травми “закрився в собі”, а вийти з цього стану допомогло залучення до різноманітних соціальних проєктів та спорт.

Обидва спортсмени представлятимуть Україну на Іграх нескорених.

Що відомо

  • Invictus Games – міжнародні спортивні змагання в паралімпійському стилі. В іграх, заснованих принцом Гаррі, беруть участь поранені військовослужбовці та пов'язані з ними ветерани. "Invictus" з латини означає "нескорений".
  • Перші Ігри нескорених відбулися 2014 року в Олімпійському парку королеви Єлизавети у Лондоні.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

На початок