Для стримування поширення штаму "Омікрон" Австрія з 20 грудня вирішила змінити умови в'їзду в країну і закрити кордони для невакцинованих мандрівників.
Про це у Facebook повідомило посольство України в Австрії.
"Відтепер в’їзд можливий лише для вакцинованих осіб та осіб, що мають сертифікат про одужання, за умови надання обома категоріями осіб додатково негативного ПЛР тесту (зробленого максимум за 72 години)", — поінформували у посольстві.
При цьому зазначається, що в'їзд з подальшою самоізоляцією можливий тільки громадянам Австрії, громадянам ЄС та особам, які мають дозвіл на проживання в Австрії. У такому випадку мандрівникам потрібно буде пройти обов'язкову онлайн-реєстрацію, здати тест. Припинити карантин вони матимуть змогу на 5-й день, якщо тест буде негативним. Зазначені обмеження, як виняток, не будуть застосовуватися до вагітних жінок, а також громадян, яким протипоказана вакцинація (при наявності лікарського підтвердження) і дітям до 6 років.
"Отже, з туристичною або бізнес-метою невакцинованим в'їзд поки неможливий", — підсумували у посольстві.
Що відомо
- 18 грудня міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко повідомив, що в Україні підтвердили перший випадок захворювання новим штамом коронавірусу "Омікрон".
- 11 грудня у Відні відбулася масштабна акція протесту проти обов'язкової вакцинації та COVID-обмежень. У ній взяли участь приблизно 44 тисяч людей.
- У жовтні ЗМІ повідомили, що уряд Австрії розглядає можливість запровадження жорсткого карантину для невакцинованих від коронавірусу людей.
- З 15 жовтня в Австрії почали діяти жорсткі карантинні обмеження для тих, хто не вакцинувався від COVID-19.
- У травні 2021 року уряд Австрії ухвалив рішення відкрити кордони для іноземних туристів. Умовою для в'їзду стало надання негативного ПЛР-тесту на COVID-19, довідка про наявність антитіл або сертифікат вакцинації.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!