Проєкт бюджету Миколаєва на 2022 рік. На що планують спрямувати гроші

Проєкт бюджету Миколаєва на 2022 рік. На що планують спрямувати гроші

Проєкт бюджету Миколаєва на 2022 рік. На що планують спрямувати гроші
Фото: novosti-n

18 грудня у міській раді Миколаєва презентували проєкт бюджету на 2022 рік. Ці слухання проводяться з метою створення максимально інформаційно-комунікаційного простору між владою та громадою Миколаєва.

Про це кореспондентам Суспільного розповів перший заступник міського голови Віталій Луков.

Директорка департаменту фінансів Віра Святелик назвала показники, що враховувались при формуванні бюджету, розповіла про основні макропоказники економічного і соціального розвитку України у 2022 році, на яких базуються розрахунки фінансового ресурсу. Це індекс споживчих цін, на наступний рік він прогнозується на рівні 6,2 відсотка та розмір мінімальної заробітної плати, який складає 6500 грн, а з жовтня зросте до 6700 грн.

За словами Віри Святелик, видатки у 2022 році складатимуть 5 млрд 421 млн 425 тис. грн, що приблизно на 300 млн грн більше, ніж доходи. Такий показник виник у зв'язку з отриманням двох кредитів: 158 млн грн планується залучити на придбання автобусів та 150 млн грн на капітальний ремонт міських доріг.

Понад 40 млн грн з міського бюджету мають намір виділити на кредитування:

  • надання пільгових довгострокових кредитів молодим сім'ям та одиноким молодим громадянам на будівництво/реконструкцію/придбання житла) – 15 млн грн;
  • надання пільгових довгострокових кредитів молодим сім'ям та одиноким молодим громадянам на будівництво/реконструкцію/придбання житла – 8 млн 345 тис. грн;
  • повернення пільгових довгострокових кредитів, наданих молодим сім'ям та одиноким молодим громадянам на будівництво/реконструкцію/придбання житла – 8 млн грн.

Ще 25 млн грн буде виділено на забезпечення гарантійних зобов'язань за позичальників, що отримали кредити під місцеві гарантії. Йдеться про два комунальні підприємства: Миколаївелектротранс та Миколаївводоканал.

Віра Святелик зазначила, що доходи бюджету Миколаївської міської територіальної громади у 2022 році складаються переважно з загального фонду надходжень – 80 відсотків. Ще 17 відсотків – трансферти (субвенції з державного та обласного бюджетів, а також дотації). Спеціальний фонд складає 2 відсотки – це власні кошти надходжень бюджетних установ та фонди охорони навколишнього середовища.

"Темпи зростання обсягів доходів стабільні та у порівнянні з 2020 роком вище на 27,3%, з 2021 – на 11 відсотків. Нагадую, що у 2020 році у зв'язку з карантином у нас було недовиконання бюджету", – додала Віра Святелик.

За її словами, основними джерелами наповнення дохідної частини загального фонду бюджету громади залишаються податок на доходи фізичних осіб, єдиний податок та плата за землю. Також велику долю має акцизний податок.

У видатках бюджету громади в першочерговому порядку враховано потребу в коштах на оплату праці працівників бюджетних установ та видатки на проведення розрахунків за електричну та теплову енергію, водопостачання, водовідведення, природний газ та послуги зв'язку, які споживаються бюджетними установами.

Основна частина видатків міського бюджету відбувається за рахунок власного ресурсу бюджету. Віра Святелик зазначила, що бюджет міста на 2022 рік є соціально спрямованим. Так, 66,7 відсотка витрат від загального обсягу бюджету, що складає 3 млрд 618 млн грн,  спрямовується на фінансування програм соціально-культурної сфери.

"Серед основних також видатки на економічну діяльність, завдяки закупівлі автобусів, капітальному ремонту доріг та підтримці оплати послуг Миколаївелектротрансу за перевезення пасажирів. Ще на сферу ЖКГ та на фінансування інших програм та заходів", – зазначила директорка департаменту фінансів.

У проєкті бюджету Миколаєва на 2022 рік передбачені такі видатки:

  • "Освіта"  2 млрд 488 млн 674 тис. грн, у т.ч. за рахунок освітньої субвенції з державного бюджету — 875 млн 179 тис. грн.
  • "Охорона здоров’я" — 167,4 млн грн.
  • "Культура і мистецтво" — 161,9 млн грн
  • "Фізична культура та спорт" — 194,6 млн грн.
  • "Соціальний захист та соціальне забезпечення" — 197 млн 526 тис. грн
  • "Житлово-комунальне господарство" — 676 млн 215 тис. грн.,
  • Бюджет участі відповідно до міської програми "Громадський бюджет  м. Миколаєва" — 20 млн 348 тис. грн.

За словами Віталія Лукова, громадські слухання перед прийняттям бюджету – це нормальна європейська практика, яка повинна бути втілена й у Миколаєві.

У слуханнях взяли участь головні розпорядники грошей – директори департаментів, начальники управлінь. Також слухання відвідали представники керівники деяких організацій, депутати та містяни.

"Під час сьогоднішньої зустрічі не можуть бути внесені будь-які зміни до проєкту бюджету. Проте, ці слухання надають можливість усім його учасникам озвучити свої пропозиції до проєкту бюджету Миколаєва. Уже отримали шість електронних пропозицій. Частина пропозицій була досить цікава, ми спробуємо донести її до депутатів", – сказав Віталій Луков.

Кількість відвідувачів заходу була обмеженою через карантинні заходи.

Читайте Суспільне Миколаїв у Telegram, Viber та Instagram.

На початок