Українка Катерина Монзуль стала однією з перших жінок у чоловічому списку суддів УЄФА: що це означає

Українка Катерина Монзуль стала однією з перших жінок у чоловічому списку суддів УЄФА: що це означає

Українка Катерина Монзуль стала однією з перших жінок у чоловічому списку суддів УЄФА: що це означає АР

Монзуль разом із іншою провідною арбітринею Фраппар знову стали першопроходицями серед суддів-жінок: після успіху на чоловічих матчах ФІФА для них відкрилися нові можливості й у іншій асоціації.

Стали відомі суддівські списки УЄФА на другу половину футбольного сезону 2021/22 та розподіл рефері за категоріями. У чоловічому списку вперше в історії з’явилися рефері-жінки. До переліку приєдналися дві арбітрині: француженка Стефані Фраппар та українка Катерина Монзуль.

Фраппар занесли до першої категорії УЄФА, що є другою за престижністю після елітної, а Монзуль – до другої.

Жоден із українських рефері не потрапив до елітної категорії, але в першій є двоє: Євген Арановський та Сергій Бойко. На рівні з Монзуль до другої категорії входять українці Микола Балакін, Олексій Деревінський, Віктор Копієвський, Віталій Романов та Денис Шурман.

У жіночому списку і Фраппар, і Монзуль належать до елітної категорії суддів. Обидві арбітрині визнавалися найкращими серед жінок за версією IFFHS: Монзуль – у 2015 році, а Фраппар – останні три роки поспіль.

Читайте також: Катерина Монзуль – у топ-5 найкращих футбольних арбітринь року за версією IFFHS: хто ще у списку

Їхня поява у чоловічому списку суддів означає, що з наступного року вони зможуть регулярно обслуговувати чоловічі матчі під егідою УЄФА.

Який досвід у суддівстві чоловічих ігор має Катерина Монзуль?

  • Катерина Монзуль регулярно працює на матчах УПЛ і є однією з провідних суддів України.
  • У 2011-му вона вперше судила чоловічий матч – між "Одесою" та "Кримтеплицею" в Першій лізі України, а в 2016 стала першою жінкою-арбітринею в УПЛ.
  • Дебютом Монзуль у чоловічих матчах міжнародного рівня стала гра Ліги націй між Сан-Марино та Гібралтаром у листопаді 2020 року.
  • У 2021-му Монзуль та Фраппар стали першими жінками-арбітринями, які обслуговували матчі відбору на чоловічий чемпіонат світу. Зокрема, дебютом українки стала березнева гра між збірними Австрії та Фарерських островів.
  • Цього року Монзуль очолила першу повністю жіночу бригаду суддів в історії матчів чоловічої збірної Англії, відпрацювавши на їхній грі з Андоррою у відборі на чемпіонат світу-2022.
Читайте також: Матч чоловічої збірної Англії з футболу вперше судитиме жіноча бригада арбітринь – на чолі з Монзуль
Категорії
ТенісОлімпіада-2022Зимовий спортБоксКомандні види спортуШахиЛегка атлетикаБаскетболВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейДзюдоЛіга чемпіонівУсик - ДжошуаЧС-2022 з футболу