Хмельницькі рятувальники ліквідували умовну пожежу в психоневрологічному інтернаті

Хмельницькі рятувальники ліквідували умовну пожежу в психоневрологічному інтернаті

Хмельницькі рятувальники ліквідували умовну пожежу в психоневрологічному інтернаті
Фото: Суспільне Поділля

Жодної пожежі не зафіксували в цьому році в будинках для літніх людей та в психоневрологічних інтернатах області. Про це Суспільному розповів заступник начальника головного управління державної служби з надзвичайних ситуацій області Дмитро Стецюк. Для літніх людей в області діє 20 будинків-інтернатів загального типу. Крім цього, працює 6 психоневрологічних інтернаті - розповідає директора департаменту соціального захисту населення Хмельницької облдержадміністрації Ірина Ковальчук. Які порушення пожежної безпеки фіксують рятувальники в цих закладах і як мають реагувати на пожежу працівники інтернатів, Суспільне дізнавалося.

У Виноградівському психоневрологічному інтернаті, що у Розсошанській громаді, зараз проживає 158 підопічних жінок, з них 48 – прикуті до ліжка. Для керівників таких інтернатів області служба з надзвичайних ситуацій області влаштовує умовне виникнення пожежі. Директор інтернату Юрій Кузь спочатку телефонує рятувальникам: "Загоряння на другому поверсі, 13 кімната, за адресою: село Виноградівка, вулиця Центральна, 15-А. Евакуацію провели, але в кімнаті №13 заблоковано 6 людей".

На імітовану пожежу приїздить перший державний пожежно-рятувальний загін рятувальників. Їдуть без сирен, аби не спричиняти паніки, розповів заступник начальника загону Андрій Ямчук. За легендою, на другому поверсі знаходиться шість підопічних, яких потрібно врятувати з пожежі. Роль підопічних виконують самі ж рятувальники. Двох людей дістають за допомогою ручних драбин. Ще двоє вистрибують з другого поверху на куб життя. Останніх рятувальники виводять із приміщення вже сходами з допомогою самоспасів. Після евакуації – ліквідація самої пожежі.

Заступник начальника загону Андрій Ямчук підводить підсумки імітованої надзвичайної ситуації: "Директор зустрів наші підрозділи, доповів обстановку: скільки людей заблоковано, які шляхи евакуації, де місце виникнення пожежі. Ця інформація дуже важлива, тому що без неї подальші дії не призведуть до якісного гасіння пожежі".

Рятувальник говорить, що головне під час пожежі – не спричиняти паніки. Директор інтернату Юрій Кузь каже: за час існування закладу пожеж тут не виникало. Сам інтернат до виникнення надзвичайної ситуації готовий, додає: "В цьому році провели капітальний ремонт пожежного водоймища на 120 кубометрів води. В минулому році поміняли водонапірну башту, встановлено гідрант".

Заступник начальника головного управління ДСНС області Дмитро Стецюк розповідає: пожеж в закладах соціального захисту області в цьому році не фіксували, проте порушення виявляли. "Найтиповіші порушення: не всі приміщення обладнані системами протипожежного захисту, вийшов термін придатності вогнезахисного покриття дерев’яних конструкцій, частково є неперевірені пристрої блискавкозахисту і частково також є випадки зовнішнього водопостачання", - каже Дмитро Стецюк.

Директорка обласного департаменту соціального захисту населення Ірина Ковальчук говорить: на дотримання пожежної безпеки в таких закладах з бюджету області беруть 300 тисяч гривень щороку. Причинами порушень пожежної безпеки називає недостатнє фінансування. За її словами, в закладах соціального захисту інструктажі на дотримання правил безпеки проводяться щомісячно.

Вибір редакції

На початок