У Харківській ОДА пояснили, чому довелося знищити 30 тис. доз вакцин від COVID

У Харківській ОДА пояснили, чому довелося знищити 30 тис. доз вакцин від COVID

У Харківській ОДА пояснили, чому довелося знищити 30 тис. доз вакцин від COVID
Суспільне Харків

Понад 30 тисяч доз вакцин Moderna та AstraZeneca, термін придатності яких сплив, 17 грудня відправили з аптечного складу у Харкові до Києва на утилізацію.

Про це Суспільному 17 грудня розказав директор обласного Департаменту охорони здоров'я Максим Хаустов. За його словами, вакцини, що підлягають утилізації, надійшли в Україну безкоштовно — як гуманітарна допомога.

"Усі бригади, центри чи пункти вакцинації, в яких не змогли її ввести, передали назад ці дози на аптечний склад", — сказав Хаустов.

За словами Хаустова, AstraZeneca та Moderna не мають такого попиту на Харківщині, як інші вакцини.

"Приблизно з серпня по листопад наш регіон отримав приблизно 216 тис. доз вакцин AstraZeneca за 12 постачань, вакцина мала різний термін придатності — від місяця до двох тижнів. У нашому регіоні чомусь не користується популярністю. Moderna чомусь у цей раз не була популярна, попит був низький, тому залишився залишок", — каже директор обласного Департаменту охорони здоров'я.

Читайте також: Ізраїль передасть Україні пів мільйона доз вакцини AstraZeneca — посольство

"Темпи вакцинації не були високі, було багато вакцини, люди не йшли вакцинуватися, тому залишився великий надлишок. Як на мене, найкраща вакцина — це та, яка є в наявності", — сказав Максим Хаустов.

За його словами, 2 січня спливе термін придатності у близько 50 тис. доз вакцин Pfizer, 7 січня — 11 тис. доз Moderna. Також у регіоні є 26 тис. доз вакцини CoronaVac, але термін її придатності спливе у середині 2022 року.

"Pfizer є популярним, думаю, що його використають своєчасно, а якщо підвищиться темп вакцинації, його не вистачить", — каже Максим Хаустов.

Що відомо

  • Близько 30,5 тис. доз вакцин від COVID-19 на Харківщині визнали непридатними для використання і знищать.
  • Пункти щеплення та центри вакцинації від COVID на Харківщині: список, мапа
На початок