У Росії перевіряють суд, який визнав присутність російських військ на Донбасі – Znak

У Росії перевіряють суд, який визнав присутність російських військ на Донбасі – Znak

ЗМІ
У Росії перевіряють суд, який визнав присутність російських військ на Донбасі – Znak
mil.ru

У Кіровському районному суді Ростова-на-Дону призначили службову перевірку після публікації рішення про корупцію в якому суд опосередковано визнав присутність російських військ на Донбасі.

Про це повідомляє видання Znak.com з посиланням на власні джерела в суді Ростова.

"Під час службової перевірки будуть з’ясовувати всі обставини цієї публікації, технічну сторону питання. До цього процесу підключений обласний судовий департамент. Ситуація непроста. З одного боку, це законне прийняте рішення суду, з іншого – є питання до власне суті викладених у вироку фактів", – сказано в повідомленні.

Як повідомляється, раніше в Кіровському районному суді Ростова-на-Дону заявили, що текст рішення суду був неправильно інтерпретований засобами масової інформації. В суді заявили, що інформація про постачання російських військ на Донбасі була відома лише зі слів підсудного та не була предметом судового розгляду.

"Інформація про місцезнаходження військових містилася виключно в свідченнях підсудного, якому надано право захищатися всіма законними способами. Перевірка свідчень в цій чистані судом не здійснювалася і не могла здійснюватися", – сказано в повідомленні суду.

Що відомо

  • Кіровський районний суд Ростова-на-Дону опублікував вирок у справі про корупцію в російській армії від 10 листопада 2021 року. У тексті вироку суд опосередковано визнав присутність російських військ на території Донбасу. У тексті вироку сказано, що до обов'язків обвинуваченого входило постачання продовольства військовим підрозділам, дислокованим на Донбасі.
  • Речник президента РФ Володимира Путіна Дмитро Пєсков назвав помилкою згадку в тексті вироку суду дислокацію російських військ на Донбасі. Під час розмови з журналістами Пєсков заявив: "Мабуть, йдеться про помилку тих, хто писав цей текст, тому що це неможливо. Жодних збройних сил РФ на території самопроголошених республік немає. Не було і нема. Збройні сили РФ є на території Російської Федерації".
  • На вечір 16 грудня стало відомо, що Кіровський районний суд Ростова-на-Дону видалив з сайту своє рішення, де згадувалося постачання продовольства на Донбас. Проте, копія сайту залишилася в вебархіві. Пізніше, у Кіровському суді пояснили зникнення рішення суду з сайту "технічними регламентними роботами", повідомляє видання "Новости Донбасса".
  • Речник МЗС України Олег Ніколаєнко заявив, що рішення суду в Ростові-на-Дону є юридичним прецедентом, яким Росія зафіксувала свій статус як сторони російсько-українського конфлікту. Також він заявив: "Визнання в рішенні російського суду присутності збройних сил Російської Федерації на тимчасово окупованій території України є черговим переконливим нівелюванням ключового аргументу Москви про нібито "внутрішньоукраїнський" характер конфлікту на Донбасі".

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок