Абітурієнти з тимчасово окупованих територій Криму і Донбасу отримуватимуть шість тисяч гривень стипендії під час проходження реінтеграційних курсів, повідомляє пресслужба Кабміну.
"З 1 січня 2022 року вона (стипендія — ред.) становить три прожиткові мінімуми для працездатних осіб, встановлених на 1 січня календарного року на одну особу (7 443 грн) без урахування податків та зборів, що мають бути сплачені. Після всіх відрахувань сума становитиме приблизно шість тисяч гривень", — йдеться у документі.
У 2022 році для вступу на реінтеграційні курси необхідно:
- дізнатися, чи входять у список обраних вишів реінтеграційні курси;
- зв'язатися із вишем та отримати запрошення, яке дозволить не проходити самоізоляцію чи обсервацію у зв'язку із перетином КПВВ;
- при перетині КПВВ показати друковане або електронне запрошення, щоб слухач курсів разом з тим, хто його супроводжує, не проходили обсервацію або самоізоляцію;
- приїхати до певного вишу, стати слухачем та навчатися на реінтеграційних курсах.
Детальна інформація про вимоги та документи для проведення реінтеграційних курсів у 2022 році буде опублікована на офіційному сайті Мінреінтеграції та сайті "Вступ просто".
Що відомо
- Підготовчі курси проводилися на базі 15 закладів вищої освіти з 29 червня по 31 серпня 2021 року. Під час проходження підготовчих курсів слухачі отримували стипендію у розмірі 4 588 грн, забезпечувалися гуртожитком та залучалися до заходів.
- Кабінет міністрів спрямував 130 млн гривень на реінтеграцію молоді з тимчасово окупованих територій.
- Влітку Верховна рада скасувала ЗНО для абітурієнтів з окупованих територій ОРДЛО. Раніше вступ за квотою був передбачений лише для вступників з тимчасово окупованої Росією Автономної Республіки Крим та міста Севастополь.
- У лютому 2021 року Міносвіти запровадило пілотний проєкт безоплатних підготовчих курсів для дітей з тимчасово окупованих територій при вступі до вишів.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!