Абонплата за тепло і доставку гарячої води: нові пункти у платіжках чернігівців

Абонплата за тепло і доставку гарячої води: нові пункти у платіжках чернігівців

Абонплата за тепло і доставку гарячої води: нові пункти у платіжках чернігівців
ФОТО: Суспільне Чернігів

Абонплата за тепло, гарячу воду і плата за забезпечення доставки гарячої води. Такі нові графи у платіжках чернігівців з’явилися цього місяця. Сталося це через законодавчі зміни, пояснила Суспільному заступниця голови правління "Облтеплокомуненерго" Ірина Штипа. З її слів тепловики виконують Закон "Про житлово-комунальні послуги".

"Ми всі є співвласниками житлового будинку, там є загальна система опалення, загальна система водопостачання, і за функціонування цих систем ми повинні сплачувати. Саме так передбачено методикою порядку розподілення послуг у житловому будинку".
Ірина Штипа
Ірина Штипа. ФОТО: Суспільне Чернігів

У платіжках з’явилися дві фіксовані суми абонентської плати 27,85 за тепло і 18,24 за гарячу воду. Ще одна сума, яку споживач платитиме за забезпечення доставки гарячої води залежить від того, скільки її використали мешканці будинку у січні минулого року та площі квартири, говорить Ірина Шпита.

"У кожного будинку це окремий обсяг, тому і плата буде для кожного будинку окрема. Але вона буде рівномірно розподілятися між квадратними метрами кожного приміщення. Абонентська плата не залежить від цього. Абонентська плата розрахована на один особовий рахунок, незалежності від площі житлового приміщення і кількості осіб, які в ньому зареєстровані".

Плата за абонентське обслуговування, говорить Ірина Штипа це окрема додаткова плата.

"Але раніше ми з вами у платіжному документі бачили внески за обслуговування приладів обліку теплової енергії. У нас був такий розділ: "Внески". Сьогодні це плата за абонентське обслуговування".

Тарифи не зросли, а платити за обслуговування мереж гарячої води тепер треба всім, навіть тим, хто гріє воду бойлером, каже в.о. начальника служби "Теплозбут" Чернігівської ТЕЦ В’ячеслав Крупнов.

"Споживачі, які тимчасово відключені, або мають бойлери, також зобов’язані сплачувати за послуги функціонування внутрішньобудинкових мереж. Наше підприємство повинне утримувати в належному стані мережі гарячого водопостачання, щоб надавати послугу, щоб споживач міг відкрити кран і отримувати гарячу воду".

Абонплата за тепло і доставку гарячої води: нові пункти у платіжках чернігівців
В'ячеслав Крупнов. ФОТО: Суспільне Чернігів

Як сказала Ірина Штипа, відключитися від централізованого гарячого водопостачання, щоб не сплачувати за ці послуги, неможливо.

Що з цього приводу думають чернігівці — у сюжеті:

Читайте також:

Ніжинські рятувальники отримали десять квартир

На початок