Бізнес в умовах пандемії: у Черкасах зріс попит на ІТ-спеціалістів

Бізнес в умовах пандемії: у Черкасах зріс попит на ІТ-спеціалістів

Марафон
Бізнес в умовах пандемії: у Черкасах зріс попит на ІТ-спеціалістів
Суспільне: Черкаси

Через пандемію коронавірусу нині зріс попит на ІТ-спеціалістів: бізнесу потрібні сайти, додатки, програми, електронні системи документообігу і фахівці, які забезпечуватимуть всі ці потреби. Розповіла Суспільному віцепрезидентка однієї із ІТ-компаній Черкас Тетяна Медведенко.

Тож, за її словами, ІТ-компанії посилили внутрішні програми навчання та пропонують роботу спеціалісту, навіть якщо для нього зараз немає проєкту.

Розробник Володимир Швець розповів, що мав ціль у житті – змінити місце роботи. У сфері ІТ працює вже два місяці:

" у мене була така невелика ціль і бажання колись спробувати працювати тут. І через декілька років так сталося, на мене ніхто не виходив, я просто періодично підтримував контакти із HR-менеджерами та з деякими працівниками, які тут були. І так склалося, що я тут"

За освітою Володимир — інженер-механік. І, щоб працювати айтівцем, навчався програмування самостійно та на курсах:

"Пройшов навчання у GeekHub, отримав сертифікат, навчився дуже багато корисного і познайомився з корисними людьми та це був один із ключових моментів, бо це був дуже великий і класний поштовх у розвитку, як ІТ-спеціаліста і, взагалі, як особистості".

Бізнес в умовах пандемії: у Черкасах зріс попит на ІТ-спеціалістів
Суспільне: Черкаси

GeekHub — це проєкт для талановитої молоді, який допомагає зробити перші кроки у побудові кар’єри в ІТ, розповіла віцепрезидентка черкаської ІТ-компанії Тетяна Медведенко:

"Проєкт існує 11 сезон, набув надзвичайної популярності у Черкасах, кожного року тисячі реєстрацій і тільки до 20 людей проходить у групу, але сертифікат, який отримують люди після закінчення курсів, він дуже має значення і цінність у Черкасах, тому що всі розуміють, що він дається не просто так. Там у GeekHub високі стандарти".

Бізнес в умовах пандемії: у Черкасах зріс попит на ІТ-спеціалістів
Суспільне: Черкаси

За словами Тетяни, щороку 10 випускників GeekHub бере на роботу їхня компанія. Але цього не достатньо: нині вони шукають 14 працівників:

"Зараз найбільш популярна для нас спеціальність – це QA-інженер, до цього у нас була дуже велика хвиля, коли ми наймали «Javascript», «React», «React Native», «Not JS» і також зараз ми шукаємо «Customer Support», це агентів підтримки. І навіть, якщо ми бачимо, що зараз у нас немає якоїсь потреби під спеціаліста, але ми знаходимо хорошого спеціаліста, він сам стукається або наші попередні контакти з ним спрацьовують, то ми 99%, що ми зробимо йому пропозицію і візьмемо його в команду, навіть якщо у нас немає критичної потреби, бо потреба спеціалістів надвисока".

Умови наймання змінилися: якщо раніше серед п’яти кандидатів обирали найкращого, то зараз беремо першого, хто підходить, каже Тетяна Медведенко:

"І швидше почали наймати: немає такого, що ми думаємо по три тижні, обираємо. Зазвичай кандидат проходить співбесіду уже з 2-3 пропозиціями, і наша буде 3-4-5, тому ми зі свого боку якомога швидше приймаємо рішення, чи готові ми зробити та кандидат зі свого боку теж ухвалює рішення, куди він хоче йти".

Бізнес в умовах пандемії: у Черкасах зріс попит на ІТ-спеціалістів
Суспільне: Черкаси

Ринок ІТ-спеціалістів змінюється швидкими темпами, зауважила керівниця громадської організації "Черкаський ІТ-кластер" Анастасія Негода. Великі американські компанії почали наймати на роботу українських програмістів без посередників:

"Вони наймають напряму. Коли вони наймають напряму – це винагорода в 2-3 рази значно більша, тому ІТ-компаніям необхідно покрити надлишок конкурувати із цією винагородою, яку пропонують саме американські ІТ-компанії якось конкурувати і за спеціалістів у тому числі".

За словами Анастасії, компанії охоче беруть "світчерів" – це люди, які мають відмінну від ІТ-спеціальність, але готові перевчатися.

"ІТ-компанії наймають і світчерів, щоб якось заповнити прогалину у недостатній кількості ІТ-спеціалістів", — додала жінка.

По статистиці, зауважила Анастасія Негода, щороку випускають близько 25 тисяч ІТ-спеціалістів. Тобто на ринок виходить половина, тому що щорічна потреба ринку — 50 тисяч спеціалістів.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

На початок