"Він виграє етап ґрандтуру". Українець Марк Падун виступатиме за американську велокоманду: що відомо

"Він виграє етап ґрандтуру". Українець Марк Падун виступатиме за американську велокоманду: що відомо

"Він виграє етап ґрандтуру". Українець Марк Падун виступатиме за американську велокоманду: що відомо
efprocycling.com

Після чотирьох років у "Бахрейні" Падун перейшов до нової команди, де йому пророкують дебютні перемоги на етапах найпрестижніших гонок уже найближчим часом.

Стало відомо, яку команду в наступному сезоні представлятиме український велогонщик Марк Падун. Спортсмен упродовж чотирьох років виступав за Bahrain-Victorious, проте в листопаді з'явилася інформація, що українець покине команду.

У жовтні цього року Bahrain-Victorious запідозили в порушенні антидопінгових правил, і наразі триває розслідування, у рамках якого вже було виявлено, що спортсмени команди зловживали речовиною тріназідин. Українця серед підозрюваних не було.

Незабаром перехід підтвердив і сам велосипедист, подякувавши "Бахрейну" за досвід. Саме в цій команді Падун розпочав професійну кар'єру та в її складі брав участь у престижних велогонках, зокрема в іспанській "Вуельті" та "Джиро д'Італія".

"Тут я мав багато успіху та здобув незабутні спогади з командою та гонщиками. Тепер починається нова глава моєї кар'єри з іншою командою", – анонсував зміни Марк.

Читайте також: Українка Олена Старікова перемогла в останній гонці дебютної Ліги чемпіонів з велотреку: відео

В українцеві була зацікавлена одна з найсильніших команд світу, британська INEOS Grenadiers (колишня Sky Team), але тепер про підписання Падуна офіційно заявили в американській EF Education–Nippo, також відомій як EF Pro Cycling.

Керівник команди Джонатан Вотерс упевнений, що Падун найближчим часом зможе досягти успіху в ґрандтурах, тобто найпрестижніших багатоденних гонках, та називає його "одним із найбільших талантів сучасного велоспорту".

"Я очікую, що він виграє свій перший етап ґрандтуру впродовж наступної пари років. Не маю в цьому жодних сумнівів", – переконаний Вотерс, який відзначає навички Падуна на гірських етапах.

Головним завданням на 2022 рік для Падуна команда вбачає напрацювання стабільності, якої поки що бракує спортсмену. "У його хороші дні він доводив, що є одним із найкращих гірників світу. Наша задача – зрозуміти, як створити для нього більше таких хороших днів", – вважає Вотерс.

Читайте також: Команду українського велогонщика Падуна підозрюють у порушенні антидопінгових правил

Що відомо про EF Education–Nippo

  • Американська велокоманда, заснована 2003 року. Дебютувала у світовому турі UCI в 2009-му.
  • За свою історію змінила багато імен, зокрема була відома як 5280−Subaru, TIAA−CREF, Slipstream, Garmin−Sharp, Cannondale Pro Cycling, EF Pro Cycling тощо. З 2021 року називається EF Education–Nippo.
  • З 2015 року використовують велосипеди Cannondale.
  • Найкращим результатом команди в генеральній кваліфікації ґрандтурів була перемога канадця Райдера Гешедаля на "Джиро" в 2012 році. Топфінішем представників команди на "Тур де Франс" було друге місце колумбійця Ріґоберто Урана в 2017-му. В 2020-му їхній гонщик уперше ввійшов до топ-3 на "Вуельті". Це вдалося британцю Г'ю Карті.
  • Топрезультати команди на ґрандтурах 2021 року (генеральна класифікація): "Джиро д'Італія" – 8-ме місце (Карті), "Тур де Франс" – 10-те місце (Уран), "Вуельта" – 50-те місце (Єнс Кейкелейре, Бельгія).
  • Також у 2021-му італійський представник команди Альберто Беттіоль переміг на 18-му етапі "Джиро", а данець Маґнус Корт став переможцем трьох етапів "Вуельти" (6, 12, 19) і володарем звання "найагресивнішого гонщика" багатоденки.
  • На цьогорічному "Тур де Франс" EF Education–Nippo посіла друге місце серед команд-учасниць.

Хто такий Марк Падун

  • 25-річний професійний велогонщик, який народився в Донецьку.
  • Найбільшим успіхом Падуна у 2021 році став результат на французькій багатоденці "Крітеріум ду Дофіне". Українець став найкращим на двох заключних етапах, завдяки чому переміг у заліку гірської класифікації.
  • За кар'єру Падун брав участь у двох ґрандтурах: "Вуельті" (найкраща позиція в генеральній класифікації – 59-те місце в 2021 році) та "Джиро" (70-те місце в 2020-му).

Вибір редакції

На початок