Жодне ОСББ у Полтаві не зробило ремонт за програмою співфінансування із міськрадою

Жодне ОСББ у Полтаві не зробило ремонт за програмою співфінансування із міськрадою

Жодне ОСББ у Полтаві не зробило ремонт за програмою співфінансування із міськрадою Суспільне Полтава

У жодній полтавській багатоповерхівці не зробили ремонт за міською програмою підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, яка діє з 2019-го року. Згідно із нею, 70 відсотків витрат мали покривати із місцевого бюджету, а решту оплачувати мешканці. У Полтаві нині дві багатоповерхівки, жителі яких хочуть взяти участь у програмі. Це, зокрема, п’ятиповерхівка на вулиці Тимошенка, 6. Як повідомив Суспільному управитель ОСББ цього будинку Анатолій Лисенко, проєкт розглядали протягом року. За цей час збільшилася вартість виконання робіт, тож проєкт потрібно коригувати.

У будинку, що на вулиці Тимошенка, 6, у Полтаві Валентина Яремчук живе понад 40 років. Каже, ремонт у під’їзді востаннє робили приблизно 20 років тому.

"Пофарбували панелі і побілка. Більше нічого такого не робилося. Нашого під’їзд у гірше, мабуть, немає ніде. Виглядає жахливо", – говорить мешканка будинку на вулиці Тимошенка у Полтаві Валентина Яремчук.

Жодне ОСББ у Полтаві не зробило ремонт за програмою співфінансування із міськрадоюСуспільне Полтава

Подвір'я будинку на вулиці Тимошенка, 6 у Полтаві

Щоб відремонтувати під’їзди у будинку, мешканці розробили проєкт. Його подали до управління житлово-комунального господарства Полтави для співфінансування за міською програмою підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, яка діє з 2019-го року. Де 70 відсотків витрат мали оплачувати із місцевого бюджету, решту – мешканці. Та проєкт розглядали протягом пів року, каже Анатолій Лисенко.

"Під проєкт було спрямовано 350 тисяч гривень, оголошено тендер на виконання робіт підрядником. Коли дійшло діло до фактичного виконання робіт, він зменшився до 240 тисяч гривень. Навіть на 350 тисяч по тендеру не прийшов на цей будинок підрядник, а на 240 тисяч від нього взагалі відвернулися", – каже управитель ОСББ «Тимошенка, 6» Анатолій Лисенко.

Суму зменшили, бо відрахували вартість розробки проєкту та експертизи. За це мають платити мешканці будинку. А вирахували податки, пояснила телефоном завідувачка сектору з утримання житлового фонду міського управління ЖКГ.

Жодне ОСББ у Полтаві не зробило ремонт за програмою співфінансування із міськрадоюСуспільне Полтава

Під'їзд будинку на вулиці Тимошенка, 6 у Полтаві

"Було прийняте рішення (це ми обговорили з фахівцями управління житлово-комунального господарства) – внести відповідні корективи у проєкт, так, щоб були враховані усі забаганки мешканців. Сума цього проєкту зараз орієнтовно вже коливається у межах 600 тисяч гривень", – додає Анатолій Лисенко.

"Проєкт має бути реалістичним. Із необхідним правильним переліком видів робіт, тому що якщо ви у проєкті написали одне, а в підсумку хочете зробити інше – так теж не працює. Крім того, якщо ви проєкт виконали зараз, дуже важливо – це вже відповідальність управління ЖКГ, не будинків, щоб швидко проходили тендери, для того, щоби не було розриву між тим, коли виконаний проєкт і коли виконуються роботи, бо змінюється вартість", – говорить голова комісії Полтавської міськради з питань містобудування Юлія Городчаніна.

Жодне ОСББ у Полтаві не зробило ремонт за програмою співфінансування із міськрадоюСуспільне Полтава

Під'їзд будинку на вулиці Тимошенка, 6 у Полтаві

Крім багатоповерхівки на вулиці Тимошенка, участь у програмі взяли мешканці іще одного будинку, говорить Марина Харченко.

"Формуються проєкти бюджетів, але ми вже плануємо саме на цей розділ на наступний рік спрямувати 2 мільйона гривень, тому що у нас вже два будинки, які хочуть взяти участь, ще один – на перспективу, а може буде ще якийсь будинок, який захоче взяти участь", – каже завідувачка сектору з утримання житлового фонду міського управління ЖКГ Марина Харченко.

"У місті Полтава налічується понад 260 ОСББ. Фактично, інші спостерігають, скажімо так, за цим процесом, дивлячись, що з цього буде. Спостерігають саме за розділом четвертим, там, де розглядається участь міської ради у пропорції 30 на 70", – розповідає голова асоціації підтримки ОСББ міста Полтави Олег Тертишник.

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди