У Черкасах відкрили першу з трьох резиденцій Святого Миколая

У Черкасах відкрили першу з трьох резиденцій Святого Миколая

У Черкасах відкрили першу з трьох резиденцій Святого Миколая
Суспільне: Черкаси

У черкаському кінотеатрі "Україна" відкрили резиденцію Святого Миколая. Це одна з трьох резиденцій, які працюватимуть у Черкасах, розповіла Суспільному керівниця управління культури департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради Валентина Шепецька.

Резиденція Миколая у Черкасах
Святкування під час відкриття першої резиденції Святого Миколая. Суспільне: Черкаси

За словами Валентини Шепецької, у 2021 році в Черкасах вирішили відкрити три резиденції. У кінотеатрі "Україна" працюватиме для категоріальних дітей та за попереднім записом для всіх охочих, як і в Палаці молоді, де її відкриють 17 грудня. Ці дві діятимуть до 19 грудня. А кульмінацією має бути резиденція на Соборній площі, яка запрацює в день Миколая Чудотворця.

"Цікаво цього року, що в нас буде резиденція працювати на Соборній площі. Оці, що в закладах, це попередні. Вони першочергово направлені на те, що місто готове дати дітям соціально незахищених категорій. Ми організовуємо туди групи дітей-сиріт, дітей загиблих учасників АТО/ООС, дітей з інвалідністю", – зазначила керівниця управління культури.

Резиденція Миколая у Черкасах
Суспільне: Черкаси

Вона розповіла, що попереднього 2020 року в Черкасах було дві резиденції: у кінотеатрі "Україна" та Галереї народного мистецтва. Цьогоріч у Галереї вирішили відкрити Майстерню новорічної іграшки для дітей з інвалідністю. Вона запрацює 25 – 26 грудня, зауважила посадовця.

На відкритті резиденції Святого Миколая було до 40 учасників. Серед них – вихованці вокального ансамблю Perlyna & Freedom Черкаської дитячої школи мистецтв.

"Сьогодні на святкове відкриття резиденції ми підготували кавер пісні гурту Ot Vinta «Дзинь Дзилинь»", – зазначила керівниця ансамблю Наталія Комарова.

Черкащанка Тетяна Глущенко привела на свято доньку і племінницю. Обидві – учасниці дійства. Жінка зауважила, що костюми придумували самі.

"Цього року ми вперше беремо участь у цьому заході. Мої донька і племінниця – учасниці дитячої школи мистецтв. Вони в образах сніжного барса і мишки. Позитивний настрій, дуже чекали цього свята і самі обирали костюми", – розповіла пані Тетяна.

Резиденція Миколая у Черкасах
Суспільне: Черкаси

Роль Миколая Чудотворця виконував студент будівельного факультету Черкаського державного технологічного університету Олександр Скляренко, який був черкаським Святим Миколаєм 2019 року.

"Ми хочемо, щоб дітки вірили в дива. Хочемо розповідати їм українські звичаї, традиції, що є таке свято і хто такий Миколай Чудотворець, який робив дива. Ми хочемо, щоб діти в час гаджетів не тільки сиділи в телефонах, а побачили Святого Миколая, поспілкувалися з ним, а потім щоб поцікавилися в тих гаджетах, а чому він був чудотворцем", – розповіла співорганізаторка події, керівниця "Благодійного фонду Діоніс" Оксана Гончарук.

Резиденція Миколая у Черкасах
Суспільне: Черкаси

Вона додала: в резиденції Святого Миколая в кінотеатрі на дітей чекають подарунки, забави з Чудотворцем, фотозони, скринька для листів. Планують провести шість різних майстеркласів: зокрема, разом із гончарем діти виготовлятимуть глиняний виріб, також власноруч робитимуть новорічну іграшку із цукерок, розписуватимуть новорічний пряник та гіпсові фігури.

У резиденції, що в кінотеатрі "Україна", гостей прийматимуть 15, 16 і 17 грудня з 16:00 до 19:00 та 18 та 19 грудня з 11:00 до 20:00. Через карантинні обмеження вхід можливий за попереднім записом.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

На початок