Деревце або віночок: у Черкасах почали продавати новорічні ялинки

Деревце або віночок: у Черкасах почали продавати новорічні ялинки

Деревце або віночок: у Черкасах почали продавати новорічні ялинки
Колаж Суспільне

Цьогоріч для торгівлі новорічними ялинками у Черкасах визначили 48 місць. Однак через дощову погоду станом на 14 грудня працюють ще не всі, розповів керівник підприємства "Черкаські ринки" Тарас Кібало.

У визначених точках продажу торгують ялинками, соснами та смереками. Найдешевше дерево – зібране з гілочок – коштує 250 гривень. Знайти сосну можна буде на різний гаманець, зауважила продавчиня Олена Черненко.

ялинки
Суспільне Черкаси

"Якщо підвозитимуть – ялинки дешевшатимуть. Мої привезені з Чигиринщини", зазначила вона.

Дерева "офіційні", чиповані, зауважила пані Олена. Ціни зросли від торішніх на пів сотні гривень, додала вона. Попит поки невеликий, але цікавляться люди часто.

"Щороку не купую, минулого року купила штучну. А цей рік думаю живу. Ще не знаю якого розміру, не визначилася – велику чи маленьку", – розповіла черкащанка Юлія Жуплій.

ялинки
Суспільне Черкаси

Вартість сосни залежить від висоти та пухнастості. Пропонують містянам у смереку: вінок із неї коштує сотню гривень, зібране дерево – від 250, розповів продавець Адам Огли:

"Середні – розміром десь метр десять – 400 гривень, а великі по 500", – зауважив продавець.

Інна Близнюк хоче придбати ялинку до дня Святого Миколая. Та нині, розповіла жінка, ще приціняється:

"Цікавлюся, але ціни страшні. Планую купити до 19 грудня, у мого сина якраз буде день народження. До цього дня завжди вже стоїть ялинка."

Любов Колєснік ялинку планує придбати із пенсії.

"Як тільки отримаю пенсію. Але дуже дорого, я думала, що гривень за 200 можна придбати. А тут – 450", – зауважила жінка.

Сосни чипують під час продажу, зазначає продавець Адам. Смереки без маркування, бо привезені з приватного підприємства:

"У нас є документи і на смереки, і на сосни. У нас є чіпи, але зараз ми їх вішаємо, бо на вулиці дощ".

ялинки
Суспільне Черкаси

Документи щодо хвойних та дозвіл на місце торгівлі перевіряють поліцейські. За словами дільничного інспектора Віктора Кисленка, особливо зважають на нечиповані дерева:

"Якщо з приватного підприємства, то має бути підтвердження, де їх вирощували, підтвердження сільської ради на земельну ділянку".

Що відомо

  • Маркуватимуть новорічні ялинки бірками або самоклейними етикетками зі спеціального паперу, розповіла Суспільному речниця обласного управління лісового та мисливського господарства Наталія Сегеда. Повторно використати такі етикетки не вдасться, бо вони повністю руйнуються при розклеюванні. На них буде індивідуальний номер та штрих-код, який вноситься у систему ЕОД (електронного обліку деревини). За штрих-кодом можна буде дізнатися, з якої області та з якого лісгоспу ялинка.
  • Перевірити "походження" ялинки можна буде ввівши номер з етикетки на спеціальному сайті. Якщо інформація на сайті відсутня, це може свідчити про сумнівне походження ялинки.
  • Аби хвойні дерева перед святами не вирубували незаконно, протягом грудня на Черкащині триватиме операція "Ялинка". У кожному лісгоспі посилять охорону спеціальних ялинкових плантацій та хвойних молодих насаджень.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

На початок