Чи зростуть ціни в ресторанах з нового 2022 року. Відповідає експертка

Чи зростуть ціни в ресторанах з нового 2022 року. Відповідає експертка

Ексклюзивно
Чи зростуть ціни в ресторанах з нового 2022 року. Відповідає експертка
Pixabay

Від початку пандемії ресторанний бізнес зазнав чи не найбільш втрат через обмеження та локдауни. Про те чи зможе галузь впродовж новорічно-різдвяних свят покращити ситуацію, чим планують приваблювати клієнтів і про те чи зростуть ціни в ресторанах на свята, Українському радіо розповіла Ольга Насонова, ресторанна експертка та співзасновниця Національної ресторанної асоціації України.

Чи адаптувалися ресторани до нових карантинних умов роботи

"Бізнес в Україні завжди до всього пристосовується і ресторани не є виключенням", — заявила пані Ольга.

Читайте також: Які українські ресторани можуть претендувати на зірку Мішлен. Розповідає експерт

"Дуже важко було минулого року, коли ресторани зачиняли перший раз в історії незалежної України. Цьогоріч уже легше, хоч введення "червоної зони" й було для декого сюрпризом. У перший тиждень запровадження таких нововведень не всі ресторани знали, як правильно себе вести, але станом на сьогодні вже пристосувалися", — зазначила експертка.

Вона додала, що за час пандемії втриматися на плаву ресторанному бізнесі дуже важко, тому чимало закладів зачинилися. Через коронавірус такий вид бізнес уже не є таким привабливим, як раніше.

Чи звільняють невакцинованих працівників закладів

Як відомо, однією з основних умов роботи ресторанного бізнесу в "червоних зонах" є необхідність вакцинації працівників.

Пані Ольга зазначила, що ресторанам довелося вакцинувати всіх працівників.

"Цей процес чимало ресторанів розпочали ще з літа, очікуючи, що восени можуть бути введеними додаткові обмеження. Що і відбулося — ввели "червоні зони"", — розповіла експертка.

Насонова пояснила, що здебільшого працівників вдалося переконати в необхідності вакцинації та в "червоних зонах" працювали вакциновані працівники. Ті працівники, в яких не було вакцинації, не виходили на зміну.

Які заклади не втрималися на плаву та зачинилися впродовж пандемії

Пані Ольга нагадала, що минулого року найбільше постраждали невеликі ресторани: маленькі за розміром, сімейні, кав’ярні. Тобто ті заклади, у яких не було "фінансової подушки".

"Мережі втрималися на плаву. Мало того, чимало з них навіть розвинулися. Оскільки мережі є потужними фінансовими структурами, які можуть дозволити собі розширення навіть у такі важкі часи", — пояснила вона.

"І хоч у літньо-осінній період ресторанний бізнес працював добре, бо люди скучили за ресторанами, декількох місяців гарної роботи недостатньо, щоби окупитися та вижити. З 1 листопада ввели "червону зону" і умови роботи ускладнилися. Зараз ми перейшли у "жовту" зону і здавалося б працювати мало б стати легше, але ж зросли ціни на комунальні послуги", — розповіла співзасновниця Національної ресторанної асоціації України.

Про те чи зростуть ціни в ресторанах з нового 2022 року

Через зростання розміру заробітної плати працівникам ресторанної сфери, зростає вартість комунальних послуг, витрати ресторанів, ціни на продукти, тому, на думку пані Ольги, зростуть ціни в меню з нового 2022 року.

"Ресторани вже не можуть залишатися такими доступними, як були колись", — експертка.

"Гойдалки, пов’язані з пандемією COVID-19 призводять до того, що ресторани змушені підіймати ціни. Ціни зростатимуть поступово щомісяця, і я очікую, що до весни в загальному вони зростуть на 50%. Ресторани є лише частиною загального підвищення цін у країні", — додала вона.

Як заклади харчування можуть оптимізувати свої витрати

Експертка пояснила, що оптимізуються ресторани завдяки економії на продуктах, це також може бути зменшення розміру порцій їжі або ж оптимізація меню, коли з переліку вилучають усі ті страви, що погано продаються.

"Хтось з власників закладів харчування економить на заробітній платі й працює також у штаті: кухарем або ж барменом у ресторані", — пояснила пані Ольга.

Вона зазначила, що чимало малих рестораторів сьогодні вимушені економити на доволі важливих речах, в той час, як великі мережі орендують нові приміщення.

Якими є збитки ресторанного бізнесу

"Збитки є доволі високими та становлять орієнтовно 500 мільйонів гривень лише за перше півріччя 2021 року. Впродовж минулого року збитки становили близько 30% ринку, що еквівалентно 1 мільярду гривень. На початку 2021 року бізнес трохи ожив", — розповіла експертка.

"Ресторанний бізнес є живою істотою і після будь-якої кризи, і впродовж року-півтора він відновлюється. Зараз дійсно не найкращі часи для ресторанного бізнесу, але я передбачаю, що в другій половині 2022 року він відновиться і прибутки зростуть", — підсумувала Ольга Насонова.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок