40% жителів Полтавщини щеплені двома дозами препарату від коронавірусу

40% жителів Полтавщини щеплені двома дозами препарату від коронавірусу

40% жителів Полтавщини щеплені двома дозами препарату від коронавірусу
Суспільне Полтава

На Полтавщині повний курс імунізації від коронавірусу мають майже 520 тисяч людей. Про це Суспільному повідомив директор обласного департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак. Це приблизно 40% від усього населення.

Віталій Приходько прийшов отримати друге щеплення від коронавірусу. Після опівдня у полтавському центрі вакцинації, що у ТРЦ, черг немає.

"Отримав 21 день тому, 21 листопада. Через чотири години трошки поболіла рука, трохи температурило. Але порівняно з тим, що я раніше хворів, пів року тому, то краще прийти вакцинуватися", - розповідає полтавець Віталій Приходько.

40% жителів Полтавщини щеплені двома дозами препарату від коронавірусу
Центр вакцинації в ТРЦ "Київ" у Полтаві. Суспільне Полтава

"Зараз людей поменшало, але незважаючи на це, щоденно у пункт щеплення приходить близько 300 людей. Вакцина є у достатній кількості, щоб забезпечити всіх людей. Якщо вакцина закінчується на пункті, ми просимо підвезти її", - розповідає лікарка мобільної бригади з вакцинації від COVID-19 Вікторія Хатнюк

Щеплюють у центрі чотирма препаратами на вибір. Достатньо їх і в інших пунктах вакцинації, каже Віктор Лисак.

40% жителів Полтавщини щеплені двома дозами препарату від коронавірусу
Кількість щеплених від COVID-19 на Полтавщині. Суспільне Полтава

"Була поставка «Pfizer» (вакцина «Comirnaty» виробництва «Pfizer» – ред.), була поставка «AstraZeneca». «CoronaVac» у нас достатньо, «Moderna» теж достатньо", - говорить директор департаменту охорони здоров’я Полтавщини Віктор Лисак.

"Отримуємо кожного тижня нову партію вакцини. Зараз у наявності є всі вакцини, які зареєстровані. Ми замовляємо, яку треба кількість. Але в нас окрім державних закупівель, є гуманітарна допомога. І гуманітарну допомогу більше розраховує саме Міністерство (Міністерство охорони здоров’я – ред.) на нас. Тобто вони ділять залежно від населення і роздають на регіони", - пояснює координаторка з вакцинальної кампанії на Полтавщині Ольга Бастаногова.

Робоче місце лікаря вакцинації
Центр вакцинації в Полтаві. Суспільне Полтава

За словами Ольги Бастаногової, нині в області зробили понад 1 мільйон 112 тисяч щеплень. Із них одна доза – це понад 592 тисячі, а дві – майже 520 тисяч. Отож, повний курс вакцинації має близько 40% населення області.

"Треба щепити, щоб мати колективний імунітет, щонайменше 70%, хоча б 60% всього населення. Стоять сьогодні цілі, де Полтавська область має робити за добу 12 695 (щеплень від коронавірусу – ред.). На жаль, ми коливаємося, виконуємо на 80%, на 70%. Але в цілому ту ціль, яка дається нам на тиждень, виконали на 50%", - каже директор департаменту охорони здоров’я Полтавщини Віктор Лисак.

40% жителів Полтавщини щеплені двома дозами препарату від коронавірусу
Місця вакцинації на Полтавщині. Суспільне Полтава

"Обставини змусили. Тому що потрібно буде і по Україні їздити, наскільки я розумію, потрібно, щоб була обов’язкова вакцина, щоб кудись можна було кудись поїхати. Та і взагалі – кудись сходити не можна", - розповідає полтавець Владислав Рисований.

За словами координаторки з вакцинальної кампанії Ольги Бастаногової, у регіоні діє 113 пунктів вакцинації, також працює 69 мобільних виїзних бригад та 14 центрів щеплення.

Що відомо:

  • Першу партію вакцини від коронавірусу на Полтавщину привезли 24 лютого цього року;
  • Щеплювати нею почали наступного дня. Спочатку імунізували медиків.

Вибір редакції

На початок