Хмельницька волонтерка знайшла у формі загиблого обручку. Кому вона належить

Хмельницька волонтерка знайшла у формі загиблого обручку. Кому вона належить

Хмельницька волонтерка знайшла у формі загиблого обручку. Кому вона належить
Original

Обручку у камуфляжній формі загиблого на сході України військового знайшла волонтерка Ірина Ковалевська. Жінка розповіла Суспільному: один із підрозділів Збройних сил України передав п’ять тонн форми військових зі сходу України волонтерській групи "Маскути" для плетіння маскувальних сіток. В одній із них, у кишені, волонтерка знайшла обручку. Кому вона належала, Суспільне дізнавалося.

Форма військових, яку передали волонтерській групі "Маскути" для плетіння маскувальних сіток в одному з підрозділів Збройних сил, мала йти на утилізацію, розповідає волонтерка Ірина Ковалевська. Цей кітель першим потрапив їй в руки, пригадує волонтерка: "Я попереджала, щоб кожну форму дивитися, може там є якась річ. До мого великого здивування, я знайшла кільце, обручку. Видно, що вона не золота, волонтери-чоловіки казали, що це з якоїсь трубки - або це мідь, або це латунь".

Волонтерка взяла форму додому і вже там з’ясувала особисті дані військового: Коза Д. Є.

Далі Ірина Ковалевська зв’язалась із академією сухопутних військ, аби дізнатися долю бійця, якому належала форма. Розповідає: "Мені зателефонував командир, з яким я говорила. Він сказав, що то їх випускник 2014 року, Коза Денис Євгенович. Але, нажаль, він загинув в перші дні війни, одразу після випуску. Це було 17 серпня 2014 року".

Волонтерка додає: загиблому військовому було 20 років і одруженим він не був. Припускає, звідки в нього у формі обручка: "Можливо, вона була призначена коханій дівчині, або це його. Можливо, вони обмінялись. Можливо, в нього не було грошей, щоб купити обручку, і не було часу".

Вже потім з електронного реєстру "Книга пам’яті полеглих за Україну" Ірина Ковалевська дізналась, що Денис Коза народився в Херсоні, служив у 25-й окремій повітряно-десантній бригаді і загинув внаслідок обстрілу градами. Волонтерка сподівається знайти родину загиблого військового, аби особисто передати близьким речі Дениса. Додає: хотіла б зв’язатися і з його побратимами.

На початок