За два роки пандемії статки найбагатших людей збільшилися, а нерівність у доходах скоротилася — звіт

За два роки пандемії статки найбагатших людей збільшилися, а нерівність у доходах скоротилася — звіт

За два роки пандемії статки найбагатших людей збільшилися, а нерівність у доходах скоротилася — звіт
Unsplash.com

За два роки пандемії статки найбагатших людей планети зросли на 14%. Водночас загальна нерівність у доходах у світі скоротилася.

Про це йдеться у звіті "Про нерівність у світі 2022", підготовлену World inequality lab Паризької школи економіки на основі даних за останні 4 роки.

Як відзначають автори дослідження, скорочення розриву пов'язане із заходами влади різних країн світу із фінансової підтримки населення. Зокрема, у США, де уряд розсилав чеки "на тисячі доларів усім без винятку", рівень бідності скоротився на 45%.

"Без рішучих заходів держпідтримки нерівність би різко зросла, проте дії влади пом'якшили і навіть компенсували ці наслідки кризи. Ось вам доказ того, що немає жодної неминучості в нескінченній бідності. З нею можна і треба боротися рішучими заходами соціальної політики", — йдеться у звіті.

Водночас відзначається, що масштабна держпідтримка населення та економіки скоротила нерівність, але призвела до різкого зростання держборгу — приблизно на 5%, а в деяких країнах — на 20%, що ставить під загрозу поступ у досягненні соціальної рівності.

Що відомо

  • Статки засновника компаній Tesla і SpaceX Ілона Маска перевищили 300 мільярдів доларів. На другому місці рейтингу – засновник Amazon Джефф Безос зі 193,2 млрд доларів. У першу трійку також входить Бернар Арно – очільник виробника предметів розкоші LVMH (до неї входять такі бренди, як Louis Vuitton і Dior) із 190,8 млрд доларів.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок