«Не вистачає напруги»: частина полтавців не може користуватися електроприладами

«Не вистачає напруги»: частина полтавців не може користуватися електроприладами

«Не вистачає напруги»: частина полтавців не може користуватися електроприладами
Суспільне Полтава

Мешканці десятка будинків полтавського мікрорайону Яківці майже три місяці не можуть користуватися електроприладами. Вони не вмикаються через перепади напруги. Водночас прессекретарка «Полтаваобленерго» Суспільному повідомила, що проводили необхідні заміри і неполадок не виявили.

Майже три місяці у своєму домі, каже полтавець Ігор Степанов, не може користуватися електроприладами.

«Не вистачає напруги»: частина полтавців не може користуватися електроп-риладами
Частина полтавців не може користуватися електроп-риладами. Суспільне Полтава

"Напруга в мережі – 196 вольт, зараз включить сусід, вона буде падати. Напруга періодично опускається до 124 вольт. У мене є фотографії – це самий мінімум, що було. Впродовж дня і у вихідні – в середньому 140–150 вольт, більше не буває", — говорить полтавець Ігор Степанов.

За словами Ігоря Степанова, така ж ситуація у ще з десятку будинків на вулиці Стрілочній у мікрорайоні Яківці.

«Не вистачає напруги»: частина полтавців не може користуватися електроп-риладами
Вулиця Стрілочна у мікрорайоні Яківці. Суспільне Полтава

"Ми вже забули, що таке пральна машина, мікрохвильова пічка, що таке м’ясорубка електрична. Ми тепер працюємо вручну. Я перу руками, бо машина не включається, не вистачає напруги", — каже полтавка Тамара Азаренко.

Для холодильника та електрокотла Ігор Степанов придбав спеціальні прилади, які регулюють подачу напруги.

"Показують вхідну напругу і на виході. От зараз, коли робочий день, ранок, і люди всі на роботі, мало хто користується побутовими приладами. Тому напруга стоїть на рівні 200 вольт і на вході. І тому більш-менш техніка працює. Але на кожну розетку немає можливості поставити стабілізатор", — говорить полтавець Ігор Степанов.

«Не вистачає напруги»: частина полтавців не може користуватися електроп-риладами
Спеціальні прилади, які регулюють подачу напруги. Суспільне Полтава

Через цю ситуацію місцеві зверталися до «Полтаваобленерго». У підприємстві повідомили, що напругу вимірювали упродовж восьми днів.

"Мінімальне значення становить 202, максимальне 241. Тобто, рівень напруги відповідає вимогам нормативно технічної документації. З огляду на вищевикладене повідомляємо, що Полтавська філія міських електромереж АТ «Полтаваобленерго» виконує умови договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії щодо дотримання граничних величин напруги, відповідно до державних стандартів України", — каже прессекретарка «Полтаваобленерго» Ірина Бабенко.

Аби перевірити подачу напруги, жителі можуть звернутися до спеціалістів, каже енергоаудитор Владислав Деряга.

"Необхідно звернутися до відповідної сертифікованої лабораторії та зафіксувати всі відхилення засобами вимірювальної техніки і скласти відповідний акт. Cпоживачам необхідно, по-перше, написати скаргу до надавача послуги. Копію такої скарги вони мають право направити в Держенергонагляд і в НКРЕКП (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг – ред.).", — каже енергоаудитор Владислав Деряга.

На початок