У Рівненському обласному центрі екстреної медичної допомоги закупили портативні прилади для непрямого масажу серця та дефібрилятори. Зараз бригади інтенсивної терапії навчають, як правильно користуватись новою технікою. Роблять це інструктори навчально-тренувального відділу "екстренки".
Обласний центр екстреної медичної допомоги в грудні закупив нове обладнання для непрямого масажу серця та дефібриляції. Йдеться про п'ять портативних приладів швейцарського виробництва та два дефібрилятори французького виробництва.

Працівниця спецбригади інтенсивної терапії обласного центру екстреної меддопомоги Вікторія Євчук практикувалась у швидкому надані медичної допомоги. Разом з інструкторами навчально-тренувального відділу у Центрі "екстренки" відпрацьовували один з 13 сценаріїв – у людини зупинилось серце, немає пульсу, потрібно терміново проводити реанімаційні заходи.
"Ситуації бувають екстрені й можна навіть щось забути. А руки та м'язи пам'ятають, яку роботу потрібно виконувати", – зазначила Вікторія Євчук.

Один з отриманих манекенів імітує реальний стан людини: крик, кашель, хрип, дихання, серцебиття. Його станом з допомогою спеціального пристрою керував інструктор Богдан Фестяк.
"Можна вибрати ритм від синусового простого – до інфаркту, до шлуночкової тахікардії. Як курсанти себе ведуть – правильно зробили, не правильно, десь інфузію підключили, вона збільшується. Наприклад, був одразу пульс низький, кровотеча якась була, відключаємо інфузію, вливається рідина, показники тиску зміняться", – розповів Богдан Фестяк.

Апарат для непрямого масажу серця "Easy pulse" працює автоматично. Його акумулятор розрахований на 45 хвилин постійної роботи. За потреби його можна змінити й апарат продовжить працювати. З таким обладнанням навчають працювати не лише лікарів та фельдшерів, а й водіїв екстреної меддопомоги.
"У нас в районах дуже багато бригад, в складі яких – один фельдшер і один водій. Одному фельдшеру працювати дуже важко. І коли водій буде уявляти, що робити, як можна допомогти, це – реально", – зазначив завідувач навчально-тренувального відділу Андрій Стахнюк.
Навчально-тренувальний відділ працює рік. У ньому вчать базових знань надання меддопомоги. Надалі інструктори планують навчати травматології та розширеним реанімаційним заходам.
Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки
Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber
Долучайтесь до нас в Instagram