Як уникнути вибухів та пожеж при користуванні газом: поради від «Полтавагазу»

Як уникнути вибухів та пожеж при користуванні газом: поради від «Полтавагазу»

Як уникнути вибухів та пожеж при користуванні газом: поради від «Полтавагазу»
pixabay.com

Неправильна експлуатація газових приладів та поганий догляд за ними можуть призвести не лише до вибухів і пожеж, але й до травмування та загибелі людей. Про це Суспільному розповіла речниця «Полтавагазу» Анжела Сливкіна.

Найчастіше небезпечні ситуації з газовими приладами виникають саме через господарів квартир і будинків, каже Анжела Сливкіна.

«Самовільне втручання в цілісність газових приладів і внутрішньобудинкових газопроводів, використання газових приладів не за призначенням, нехтування перевіркою тяги та недотримання в належному стані систем димовідведення та вентиляції, користування несправним і застарілим газообладнанням – це основні порушення, яких припускаються споживачі», − розповіла речниця «Полтавагазу».
Як правильно користуватись газовими приладами
Правила користування газовими приладами. Суспільне Полтава

Якщо відчули запах газу або ж у будинку чи квартирі раптово зникло паливо, про це треба повідомити до газової служби, каже Анжела Сливкіна.

«Особливо небезпечно втручатися чи самовільно переобладнувати газову систему, елементи внутрішнього газопостачання та власними силами монтувати газові прилади. Для цього вам краще звернутися до місцевого управління з експлуатації газового господарства», − каже Анжела Сливкіна.

Як повідомила речниця рятувальників Полтавщини Світлана Рибалко, через порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації побутових, газових, гасових та бензинових приладів із початку 2021-го на Полтавщині сталося дев’ять пожеж, із з них три – з вибухами. Торік таких займань було 22, три з вибухами.

Що відомо:

  • 27 листопада о 09:20 у місті Нова Одеса, що на Миколаївщині, у п’ятиповерховому житловому будинку стався вибух.
  • Небезпечну подію, пов'язану з вибухом побутового газу в багатоквартирному житловому будинку в місті Нова Одеса, попередньо класифікували як надзвичайну ситуацію техногенного характеру місцевого рівня.

Читайте також:

Як не отруїтися чадним газом у побуті: поради "Полтавагазу"

Вибір редакції

На початок