У Рівному розширяють головне кладовище. Мер вважає, що крематорій все одно неминучий

У Рівному розширяють головне кладовище. Мер вважає, що крематорій все одно неминучий

У Рівному розширяють головне кладовище. Мер вважає, що крематорій все одно неминучий
Кладовище "Нове"/Фото: архів Суспільне Рівне

Кладовище "Нове" у Рівному розширять на 12 гектарів, вони додадуться до наявних 72 га. Про це 11 грудня повідомив міський голова Рівного Олександр Третяк після зустрічі із власниками ділянок, розташованих поруч із кладовищем. Натомість вони просять на заміну землю у місті. Перемовини щодо цього ще тривають.

Позиція міської влади

Загалом йдеться про розширення кладовища на 12 гектарів землі, зазначив міський голова Рівного Олександр Третяк.

"Нам потрібно готувати суспільство": мер Рівного про розширення кладовища і крематорій
Зліва направо: заступник мера Юрій Поліщук, мер Олександр Третяк, керівник "Спецкомбінату" Микола Володько, заступник мера Артем Ганущак. Фото: Суспільне Рівне

“Кілька місяців ми вели перемовини із власниками цих ділянок, щоб взяти їх в місто і облаштувати під кладовище. Ми порозумілися і процес хоч іще триває, але вже підходить до свого логічного завершення. Власники ділянок готові віддати їх для облаштування кладовища", – запевнив Олександр Третяк.

Питання щодо розширення меж кладовища “Нове” за рахунок додаткових земель мають проголосувати на сесії Рівнеради. І якщо погодять, то цих 12 гектарів, за розрахунками директора підприємства "Спецкомбінат – Ритуальна служба" Миколи Володька, вистачить на 10 років.

У Рівному розширяють головне кладовище. Мер вважає, що крематорій все одно – неминучий
Карта розширення кладовища. Фото: Суспільне Рівне

Заступник міського голови Рівного Юрій Поліщук наголосив на динаміці смертності у 2021 році.

"Нам потрібно готувати суспільство": мер Рівного про розширення кладовища і крематорій
Юрій Поліщук демонструє динаміку смертності у Рівному в 2021 році. Фото: Суспільне Рівне

“Якщо раніше у нас було 150 поховань в місяць, то в часи піку ковіду ми мали 300-330 поховань на місяць. В нас були дні, коли кількість смертей від ковіду сягала 35. На графіку це добре видно по оранжевій лінії, яка позначає кількість поховань по місяцях 2021 року, що ми мали дві хвилі ковіду. Дуже важко передбачити такі речі, але нам ще треба готуватися до наступної хвилі, яка може бути ще навесні”, – сказав Юрій Поліщук.

Розширення кладовища за рахунок людських земель мер Олександр Третяк назвав тимчасовим розв'язанням проблеми.

"Років 10 не будемо мати проблему, але розуміємо, що нам потрібно готувати суспільство і переходити на формат європейських країн. Вони не виділяють великі території на поховання, а практикують крематорії", – резюмував Олександр Третяк.

Позиція власників землі

Інтереси власника однієї з ділянок, розташованих поруч з кладовищем "Нове", під час перемовин з міськими посадовцями представляв Олександр Величко.

"Моєму клієнту належить ділянка площею трохи більше двох гектарів. Це були сільськогосподарські землі, але зараз призначення змінили для потреб кладовища, щоб простіше здійснити обмін і швидше завершити ці процедури. Зрозуміло, що рівноцінної по розміру землі ніхто не дасть. Тому мої клієнти згідні отримати меншу за площею ділянку в межах міста", – пояснив Олександр Величко.

"Нам потрібно готувати суспільство": мер Рівного про розширення кладовища і крематорій
Зліва – Олександр Величко, справа – Антон Заглинський. Фото: Суспільне Рівне

Антон Заглинський поруч із кладовищем має вісім гектарів землі і згідний поступитися ними для розширення кладовища. Натомість хоче отримати іншу ділянку в межах Рівного.

"Бачимо, що кладовище розрослося і є проблема, тому пішли на перемовини з міською владою. Я думаю, що не буде ніяких непорозумінь, оскільки це кладовище міста Рівне", – зазначив Антон Заглинський.

Власники землі уточнили, що не пристають на варіант грошової компенсації, натомість не проти отримати меншу за площею ділянку у місті для ведення бізнесу.

Що відомо

  • Востаннє кладовище "Нове" розширювали у 2017-му році. Ще в попередній Рівнераді у 2020 році формували тимчасову депутатську комісію, яка вивчала варіанти розширення кладовища. І окремі депутати висловили ідею побудови крематорію.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

На початок