У Новгород-Сіверській лікарні запустили комп'ютерний томограф

У Новгород-Сіверській лікарні запустили комп'ютерний томограф

У Новгород-Сіверській лікарні запустили комп'ютерний томограф
ФОТО: Суспільне Чернігів

Комп’ютерний томограф запустили у Новгороді-Сіверському. Обладнання встановили в міській лікарні. Прилад обійшовся державному бюджету в один мільйон доларів. Під обладнання спеціально будувалось і саме приміщення.

Фахівець з медичного обладнання навчає новгород-сіверських медиків працювати на комп’ютерному томографі. Його вперше запустили у Новгороді-Сіверському. Тринадцятирічна Софія – перша пацієнтка.

кт новг
Софія, перша пацієнтка КТ у Новгороді-Сіверському. ФОТО: Суспільне Чернігів

На обстеження Софію вирішили привести, щойно дізнались, що в місті працюватиме КТ. Інакше дитину потрібно було б везти у Чернігів.

кт новг
Кабінет КТ. ФОТО: Суспільне Чернігів

"Ця процедурна кімната побудована, як саркофаг для реактору. Стіни мають тришарову структуру. Підлога – спеціальний лінолеум. Це спеціальне скло, яке також приїхало з томографом. Під підлогою тут є посилення спеціальне, яке може витримувати вагу самого КТ – 2,5тони", – говорить генеральна директорка Новгород-Сіверської ЦМЛ Олена Набхан.

кт новг
Генеральна директорка Новгород-Сіверської ЦМЛ Олена Набхан. ФОТО: Суспільне Чернігів

Томограф, який встановили у Новгороді-Сіверському, каже фахівець з медичного обладнання Дмитро Грищенко, дозволяє працювати з мінімальними дозами опромінення.

"Для нього не треба велику дозу застосовувати, щоб пробити тканини. Тобто якщо можна виявити якісь патології при найменшій дозі – це є успіхом".

кт новг
Фахівець з медичного обладнання Дмитро Грищенко. ФОТО: Суспільне Чернігів

Завдяки запуску томографа лікарня зможе найближчими днями укласти пакет зі Службою здоров’я на лікування хворих з інсультами. До цього їх возили за 150-200км у Мену або Чернігів. Невропатолог Ганна Здота каже, кількість людей з інсультами зростає кожного року.

Загалом у перший день обстежили 11 пацієнтів.

На Новгород-Сіверському томографі можна пройти обстеження практично всього організму, каже головна директорка Олена Набхан. Є домовленість з обласною лікарнею – там вузькопрофільні спеціалісти, яких нема в Новгороді-Сіверському, розшифровуватимуть результати обстежень. Пацієнтам, які лікуватимуться у відділенні, томографію робитимуть безкоштовно. Якщо лікування не входить до пакетів, наданих службою здоров’я, послуга буде платною.

Читайте також:

Сергій Пивовар переміг у конкурсі на посаду начальника управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА

Вибір редакції

На початок