Чому у Хмельницькому зменшили зимові канікули до 11 днів

Чому у Хмельницькому зменшили зимові канікули до 11 днів

Чому у Хмельницькому зменшили зимові канікули до 11 днів
Фото: Суспільне Поділля

З 30 грудня цього року по 10 січня наступного триватимуть канікули у Хмельницьких школах. Про це розповіла виконувачка обов’язків директора департаменту освіти та науки Хмельницької міської ради Ольга Кшановська. Додає: якщо раніше зимові канікули тривали, в середньому, 12-14 днів, то цього року - 11. Чому? - Суспільне дізнавалося.

На уроці англійської мови в 11-Б класі, розповідає вчителька Інна Рудніченко, присутні у класі 11 учнів. Всі вони складатимуть зовнішнє незалежне оцінювання. Інна Рудніченко додає: до початку зимових канікул заплановані теми календарного плану пройшли. Зараз період контрольних робіт. Готуються по програмі.

З 30 грудня по 10 січня триватимуть зимові канікули. Такі дати рекомендував міський департамент освіти та науки, розповідає виконуюча обов’язки директора департаменту Ольга Кшановська. За її словами, канікули розпочнуть пізніше, аби учні менше навчалися влітку. Додає: "Аби ми вчасно розпочали оздоровчу кампанію, вчасно розпочали відпускну кампанію працівників закладів освіти. Аби налагодити освітній процес, аби всі заклади одночасно працювали, щоб не було якихось таких розбіжностей в межах громади, щоб батьки не плутали".

Директор Хмельницької гімназії №1 імені Володимира Красицького Святослав Ратушняк зміну тривалості зимових канікул в гімназії пояснює так: "34 тижні ми вчилися. Такі були норми. Два роки тому новий закон "Про повну загальну середню освіту" встановив, що тривалість навчання має бути 175 навчальних днів. Якщо в попередні роки ми завершували в кінці травня, то минулого році ми змушені були вчитися до 13 червня".

11 днів відпочинку для школярів замало, каже учениця 11-Б класу Яна Коваль: "Хотілось би побільше відпочити, оскільки це є новорічні канікули і будуть свята. І підготуватися до ЗНО".

Учениця 11-Б класу Марія Горлевська каже: під час канікул не тільки відпочиває, але й готується до наших іспитів.

Святослав Ратушняк вважає: тривалість зимових канікул не вплине на шкільну програму. Норма канікул протягом навчального року, за його словами, складає 30 календарних днів. У школі її дотримуються. Додає: навчальний рік у гімназії планують завершити в кінці травня.

Вибір редакції

На початок