У січні на Харківщині збільшать кількість батальйонів тероборони

У січні на Харківщині збільшать кількість батальйонів тероборони

У січні на Харківщині збільшать кількість батальйонів тероборони
Харківський ОТЦК та СП

З 1 січня у Харківській області збільшать кількість батальйонів та військовослужбовців у бригаді територіальної оборони. Члени тероборони служитимуть у громаді, в якій проживають.

Зміни пов'язані з Законом "Про основу національного", який набуде чинності 1 січня, розповів в етері "Сьогодні. Головне" комісар Харківського територіального центру комплектації та соцпідтримки Володимир Арап.

Нині до складу бригади територіальної оборони входить шість батальйонів.

"Зараз у кожному районі, які створилися (після децентралізації на Харківщині утворилося сім районів — ред.), в кожному цьому районі буде створений батальйон територіальної оборони. Загальне керівництво буде здійснюватися з управління бригади територіальної оборони, яке розташоване у Харкові", — говорить Арап.

Окремий батальйон буде й у Харкові та Харківському районі, зазначив військовий комісар області.

"Зараз постійних військовослужбовців лише декілька десятків — це керівний склад батальйону й управління бригади. З нового року ми розпочинаємо розширення кадрів у десятки разів. В батальйоні ми до 40 людей будемо мати військовозобов'язаних, яких ми призиватимемо на дійсну військову службу", — каже Арап.

Члени тероборони проходитимуть службу у громаді, в якій проживають.

"Наприклад, в Ізюмі хлопці та дівчата підписують контракт і будуть служити в самому Ізюмі — у місці, де розгортається цей батальйон. Ця структура дозволяє нам більш ефективно використовувати наші підрозділи тероборони й дає можливість в найкоротші терміни укомплектувати до штатів", — пояснює військовий комісар.

11 грудня на території навчального центру військового інституту танкових військ Харківського політехнічного університету під Харковом відбудуться заняття для підрозділів територіальної оборони.

"З огляду на ту ситуацію, яка склалася, погіршення стану на кордоні, є необхідність частіше проводити, ніж раніше були заплановані ці заходи", — каже Арап.

Очікується, що у заході візьмуть участь щонайменше 200 резервістів та 150-200 охочих, які попередньо зареєструвалися.

Читайте також

"Готові до кризових ситуацій": у Харківській ОДА прокоментували нарощення військ РФ на кордоні

На початок