У Сновську відкрили безкоштовні курси комп'ютерної грамотності для пенсіонерок

У Сновську відкрили безкоштовні курси комп'ютерної грамотності для пенсіонерок

У Сновську відкрили безкоштовні курси комп'ютерної грамотності для пенсіонерок
ФОТО: Суспільне Чернігів

Сплатити комунальні послуги онлайн, зареєструватися у соціальних мережах, шукати кулінарні рецепти в інтернеті. Цьому навчають пенсіонерок у Сновську в територіальному центрі соціального обслуговування. Там організували для них спеціальні курси.

"Сновська громада подала заявку на Простір активного довголіття і зроблене вивчення старшого покоління комп'ютерної грамотності. Їх там вчать всьому. І щоб вони самі вводили вже у своїх кабінетах оплачували комунальні послуги", – розповіла спеціалістка проєктів Представництва Фонду міжнародної солідарності в Україні Оксана Петруха.
Оксана Петруха
Оксана Петруха. ФОТО: Суспільне Чернігів

За словами директорки територіального центру Сновської міської ради Світлани Хоменко люди не мали доступ до мережі Інтернет.

"Маємо таку можливість надати їм ноутбук у користування, розповісти як це робити, кого навчити, кого навчити, якісь знання вдосконалити".
Світлана Хоменко
Світлана Хоменко. ФОТО: Суспільне Чернігів

На навчання комп'ютерній грамотності окрім Валентини, записалися шість пенсіонерок. Курси в терцентрі розпочали, коли виграли грант. За понад 450 тисяч гривень тут також облаштували спортивну залу і масажний кабінет.

На першому занятті пенсіонерок вчили сплачувати комунальні платежі онлайн.

Хоменко повідомила, скільки будуть тривати курси, поки не знають, усе залежить від побажання слухачок.

"Як люди будуть опановувати, буде потрібно місяць, значить місяць. буде два, пів року. Хтось одразу зможе зрозуміти, хто за два, три, п'ять років. Тому тривалість може бути не обмежена. потім іншу наберемо групу. Якщо будуть цікаві якісь інші програми, Word, Exel то будуть додатково уроки, заняття і я думаю, що ми будемо розвиватися у цьому напрямку, дивлячись по потребі й по бажанню наших студентів".

Самі ж пенсіонерки курсами задоволені.

"Нас навчали взагалі як входити, відкривати ноутбук. Як користуватися мишкою, як знаходити відповідну папку. І нас навчали як зареєструватися в Ощад-24 для того, щоб сплачувати наші комунальні платежі", – поділилася Тамара Мариненко.

Деталі — у сюжеті:

Читайте також:

«Я за тримання під вартою, він може з собою щось зробити», - дружина водія фури

На початок