Перевірка пансіонатів для літніх людей у Харкові: які порушення знайшли

Перевірка пансіонатів для літніх людей у Харкові: які порушення знайшли

Перевірка пансіонатів для літніх людей у Харкові: які порушення знайшли
Суспільне Харків/Ілюстративне фото

Представники Держпродспоживслужби та рятувальники почали перевірки пансіонатів для літніх людей та реабілітаційних центрів у Харкові.

У 86% пансіонатів та центрів не було засобів дезінфекції, інформаційних матеріалів з профілактики коронавірусу, договорів на вивіз побутових відходів, повідомили 10 грудня в Харківській облдержадміністрації з посиланням на Держпродспоживслужбу.

"За результатами перевірок усі відповідальні особи отримали припис, а 15 відповідальних осіб притягнули до адміністративної відповідальності", — сказано у повідомленні.

У підпорядкуванні обласної Держслужби з надзвичайних ситуацій перебуває 125 закладів з надання хоспісної та паліативної допомоги, з яких 39 — державні або комунальні, ще 86 закладів — приватні. Їх усі перевірили.

З 86 приватних закладів, а це 26 будинків для літніх людей та 60 реабілітаційних центрів, 56 об'єктів не обладнані системами протипожежного захисту, у 31 об'єкта немає або несправне зовнішнє протипожежне водопостачання, розповів в етері "Українського радіо Харків" начальник обласного управління запобігання надзвичайним ситуаціям Сергій Колосовський.

"З березня по сьогодні щомісячно інспектори приходять туди й проводять роз'яснювальну роботу щодо безпеки, вручають пам'ятки, де прописано, що можна робити, що забороняється. На сьогодні лише п'ять перевірених об'єктів усунули недоліки, вказані інспекторами в листах", — розповів Колосовський в ефірі "Українського радіо Харків".

Що відомо

  • У ніч на 6 грудня на вулиці Аеродромній, 7-А у Харкові горів приватний двоповерховий будинок, обладнаний під реабілітаційний центр для алко- та наркозалежних. 13 клієнтів центру та один працівник закладу самостійно покинули приміщення і не травмувалися.
  • Пожежа у приватному реабілітаційному центрі на вулиці Аеродромній у Харкові виникла через порушення пожежної безпеки під час використання твердопаливного котла, з'ясували рятувальники.
  • Рік тому рятувальники виявили порушення у центрі на вулиці Аеродромній: "Відсутня автоматична сигналізація, дерев’яні конструкції горішніх елементів будівлі не оброблені вогнезахисним складом. Електропроводка, здається, не у справному стані — допускалися скрутки. Відсутнє водопостачання, вогнегасників не вистачало".
  • У січні 2021 року через пожежу у пансіонаті для літніх людей "Золотий час" загинули 15 людей.

Вибір редакції

На початок