"Опора" запустила чат-бот з інформацією про роботу Рівнеради. Як це працює

"Опора" запустила чат-бот з інформацією про роботу Рівнеради. Як це працює

"Опора" запустила чат-бот з інформацією про роботу Рівнеради. Як це працює
Фото: Суспільне Рівне

У Рівному громадянська мережа "Опора" запустила чат-бот у месенджері Telegram, у якому можна отримувати проаналізовану інформацію про депутатів та те, як вони голосують. Зараз розробники працюють над можливістю демонструвати там інформацію про рух проєктів рішень міськради у її стінах, – розповів Суспільному голова громадянської мережі "Опора" у Рівненській області Андрій Токарський.

Також він розповів, чим ще може бути корисний чат-бот, як ним користуватись та які функції введуть згодом.

Для чого створили чат-бот

Чат-бот "RIVNE RADA bot" розробила та запустила у месенджері Telegram громадянська мережа "Опора". Про це в етері "Сьогодні. Головне" на Суспільному розповів голова осередку в області Андрій Токарський.

За його словами, мережа давно слідкує за органами місцевого самоврядування та аналізує відвідування депутатами пленарних засідань та засідань комісій. Це наштовхнуло працівників "Опори" на створення сервісу, з допомогою якого можна було б оперативно і щодня інформувати населення проаналізованими даними.

"Ми працювали над автоматизацією процесу інформування. Основним завданням боту є надання інформації про роботу депутатів Рівненської міської ради, про ті проєкти рішень, які з'являються на сайті міськради оперативно, як тільки вони з'явились. Це можливість мешканців відреагувати і запитати депутата, чому він пропускає засідання, на проєкт рішення тощо", – зазначив голова.

Він уточнив, що у чат-боті також є опція анонсування засідань депутатських комісій, пленарного засідання тощо. Також до опцій помістили й інформування щодо того, як саме голосували депутати, фракції та підтягує ці дані окремо до профілів самих депутатів.

Як він працює

Аби увійти до чат-бота, потрібно написати у рядку пошуку в Telegram "RIVNE RADA bot" та натиснути "Старт". Після цього за прізвищем, округом, фракцією чи комісією можна обрати депутата, який цікавить.

"Там є уся інформація про нього: де обирався, від кого обраний, його контакти, коли можна прийти до нього на прийом і його декларації. Якщо підписались на інформацію про конкретного депутата, то отримуватимете оперативно і його останню декларацію. Наступним розділом є сесії – анонс про засідання, коли відбулась остання сесія, проєкти рішення, які були подані, дата оприлюднення", – сказав Андрій Токарський.

І додав: є й можливість викачати проєкти рішень для подальшого аналізу.

"Опора" запустила чат-бот з інформацією про роботу Рівнеради
Скріншот чат-боту Рівнеради у Telegram. Фото: скріншот/Суспільне Рівне

"Всі охочі можуть підписатися на будь-які оновлення. "Опора" працює над інструментами участі – публічні консультації, громадський бюджет, електронні петиції – ми це теж розмістили у чат-боті", – уточнив голова.

Що ще планують додати

За словами Андрія Токарського, на презентації чат-боту був присутній секретар Рівнеради Віктор Шакирзян та двоє депутатів. Вони висловили бажання додати у чат-бот можливість оприлюднювати зареєстровані депутатами проєкти рішень у їхніх профілях.

"Ми вже обговорили цю ідею з розробниками, шукаємо ресурси, аби розпочати роботу. Надалі хочемо ще підключити інформаційні можливості стосовно проблематичних питань у сфері житлово-комунального господарства, які оприлюднюють і на сайті міської ради, і інших надавачів послуг, щоб ця інформація оперативно надходила рівнянам", – зазначив він.

Токарський уточнив, що у міськраді обіцяли доробити сервіс на сайті Рівнеради, з допомогою якого у чат-боті з'явиться можливість відстежувати проходження проєктів рішеннь у стінах самої міської ради.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

На початок