Комунальні сенсорні кімнати з’явилися у Сумах

Комунальні сенсорні кімнати з’явилися у Сумах

Комунальні сенсорні кімнати з’явилися у Сумах
Суспільне Суми

Суми отримали у подарунок дві сенсорні кімнати. Це обладнання для міського інклюзивно-ресурсного центру, яке має допомагати в розвитку дітей з особливими освітніми потребами. 9 грудня їх показали журналістам Суспільного.

Обладнання темної кімнати психологічного розвантаження призначене, щоб знімати нервове перенапруження. Її антипод — світла ігрова кімната – призначена, аби сповнюватися позитивною енергетикою та емоціями, розповідає директорка інклюзивного центру Юлія Крикуненко.

Облаштували їх у рамках проєкту від "Інституту соціально-емоційної освіти".

Комунальні сенсорні кімнати з’явилися у Сумах

"Серйозний приз, який нам обіцяло товариство, якщо ми виконаємо всі умови, якщо ми будемо активними, навчимо наших педагогів працювати саме в кімнатах з усіма елементами, для того, щоб діти були розвиненими, адаптованими. Це все вартістю до 400 тисяч, жодної бюджетної копійки ми не затратили. Все отримали як винагороду за нашу роботу, за наше прагнення як заохочення", — розповіла начальниця управління освіти і науки Сумської міськради Антоніна Данильченко.

Комунальні сенсорні кімнати з’явилися у Сумах

У проєкті взяли участь всі школи Сум і близько 900 вчителів, сказала керівниця центру професійного розвитку педагогів Вікторія Закорко. Це були 37 тренінгів, стартували вони у березні 2021 року.

"Саме директори побачили і були першими учасниками тренінгу, відчули його ефективність на собі і почали запрошувати в заклади освіти. Під час навчальних тренінгів педагоги мали можливість отримати методики взаємодії з дітьми, опрацювати форми ненасильницького спілкування", — зазначила вона.

Комунальні сенсорні кімнати з’явилися у Сумах

За три роки існування інклюзивного Центру комплексну оцінку розвитку пройшли понад 2 тисячі дітей, говорить Юлія Крикуненко.

"Наш центр надає послуги особливим діткам, які мають певну траєкторію розвитку, і для покращення їхнього стану саме таке обладнання надає такі можливості — покращенню траєкторії розвитку цієї дитини. Цими кімнатами користуватимуться всі дітки міста, тобто які відвідують і дошкільний навчальний заклад, і шкільний", — зазначила Крикуненко.

За її словами, аби потрапити на заняття у сенсорну кімнату, батькам треба звернутися до інклюзивного центру та записатися в чергу. Потім дитина буде відвідувати кімнату за графіком.

Директор товариства, яке надало сенсорні кімнати, Валентин Кравченко, під запис говорити відмовився, але розповів, що крім Сум, такі ж мають Полтавський та Київський інклюзивно-ресурсні центри і 8 дитячих будинків в Україні. Проєкт реалізують з 2016 року за рахунок спонсорських грошей. Психологиня Марина Дюкарева розповіла про механізм дії таких кімнат.

"Сенсорна кімната – спеціальне створене освітнє середовище, яке допомагає, в першу чергу, дітям розвантажитись, відпочити, налаштуватись на зайняття. Сенсорні кімнати бувають двох типів. Темні сенсорні кімнати допомагають відпочити і заспокоїтись дітям, а світлі кімнати призначені для більш динамічного розвитку дітей. Перебування в сенсорній кімнаті впливає на розвиток центральної нервової системи, тактильних відчуттів, сенсомоторики, на розвиток пропріоцептивних відчуттів, тобто, відчуття власного тіла. Дуже корисно для дітей з затримкою мовлення", — зазначила вона.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до спільноти у Viber

На початок