Домашнє насильство над дітьми: куди звертатись за допомогою у Херсоні

Домашнє насильство над дітьми: куди звертатись за допомогою у Херсоні

Домашнє насильство над дітьми: куди звертатись за допомогою у Херсоні
Фото: Depositphotos

Заявити про насильство може не тільки людина, якій постраждала дитина довірилась, а й сама дитина. Як це зробити, до кого звернутися, якщо є факти насильства над дітьми - дізналось Суспільне.

Інформацію про домашнє насильство, говорить керуюча справами, секретарка виконавчого комітету Дніпровської районної у місті Херсоні ради Лілія Лісовик, отримують з різних джерел. Одразу ж після повідомлення, створюється комісія зі спеціалістів служби у справах дітей, працівника поліції та, за потреби, медика.

"Служба у справах дітей як представник органу опіки та піклування на місці вирішує питання про ізоляцію дитини від кривдника. Дитина, як правило, госпіталізується для надання медичної допомоги. Якщо в дитини немає ніяких фізичних ушкоджень, вона вилучається з родини і влаштовується до центру реабілітації, у сім’ю родичів", - каже Лілія Лісовик.

Кількість дітей, які стикаються із насильством у родині, збільшується, говорить т.в.о старшої інспекторки пресслужби патрульної поліції у Херсонській області Вікторія Лапіна. За її словами, склали близько 200 протоколів щодо громадян, які вчиняли домашнє насильство.

В Україні, розказує юристка Олена Іпатенко, діють гарячі лінії, куди можуть звернутися постраждалі від насильства. Крім того юридичну підтримку жертвам нададуть і у центрі безоплатної правової допомоги.

"Сама дитина може звернутися за цією допомогою, у жодному разі їй не відмовлять і нададуть і юридичну, і медичну допомогу. Якщо це тілесні ушкодження або просто фізичний біль, обов’язково треба звернутися до медичної установи за відповідною фіксацією цього факту", - каже Олена Іпатенко.

Не замовчувати факти насильства і звертатися за допомогою радить і психологиня Ганна Колісниченко.

"Перш за все, я рекомендую батькам казати правду, не робити підміну реальності. Бо, коли ми кажемо правду, з цією правдою можливо і важко, але є можливість якось бути. Якщо мати каже, що нічого не відбувається, при цьому витираючи сльози або замазуючи синці під оком. Я рекомендую звертатися за допомогою, бо якщо це така ситуація, яка повторюється, найчастіше, насильство – це непоодинокий випадок, це - система певна і без допомоги дуже важко з цього вийти", - розповіла психологиня.

Працювати, говорить психологиня, потрібно комплексно, не лише з жертвами насильства, а і з кривдниками. У цьому і проблема, каже Лілія Лісовик, бо наразі передбачена робота лише з постраждалими.

"На сьогодні в нас на обліку перебувають 22 дитини, відносно яких підтверджені факти домашнього насильства", - розповіла керуюча справами, секретарка виконавчого комітету Дніпровської районної у місті Херсоні ради.

На початок