Нова Зеландія першою у світі хоче повністю заборонити куріння

Нова Зеландія першою у світі хоче повністю заборонити куріння

Нова Зеландія першою у світі хоче повністю заборонити куріння
Ілюстративне фото: unsplash

Нова Зеландія оголосила про план повністю заборонити куріння в країні до 2025 року. Він передбачає заборону на придбання тютюнової продукції та допомогу тютюнозалежним у позбавленні цієї шкідливої звички.

Про це 9 грудня оголосило Міністерство охорони здоров’я Нової Зеландії.

Схвалений урядом країни план передбачає шість ключових напрямів: поінформованість населення; фінансування програм із припинення куріння; підтримка тютюнозалежних; обмеження вмісту тютюну в товарах; обмеження кількості крамниць із тютюновою продукцією; забезпечення дотримання тютюновою індустрією законодавства.

На практиці план у разі його схвалення парламентом Нової Зеландії означає, що з 2025 року ті жителі, яким зараз 14 років або менше, вже не зможуть придбати сигарети. Уряд оцінюватиме прогрес ініціативи за кількістю хвороб і смертей, пов’язаних із курінням, та кількістю людей, які кинули курити.

За словами представниці новозеландського МОЗ Джейн Чеймберс, щороку від 4500 до 5000 жителів країни гинуть через наслідки тютюнопаління, зокрема й пасивне куріння. Від цього передусім страждає корінне населення країни – маорі й жителі тихоокеанських островів, що входять до її складу.

Законопроєкт про схвалення плану по боротьбі з курінням, уперше оголошеним у квітні 2021 року, парламент Нової Зеландії має розглядати в середині 2022 року, повідомили в уряді. Але на її реалізацію вже у 2021 році заклали додаткові понад 34 мільйони новозеландських доларів (625,5 мільйона гривень).

Як пише The Guardian, опозиція Нової Зеландії раніше критикувала ініціативу уряду, вказуючи, що вона може призвести до збільшення контрабанди сигарет, а також найбільше вдарить по людям із низьким доходом, яким доведеться більше витрачати грошей на тютюнові вироби. В уряді з цим частково погодилися й готуються посилити митний контроль за товарами.

У Новій Зеландії протягом останніх років стабільно зменшується частка курців серед населення: якщо у 2007 році вона становила 20,1%, то у 2016-му – 16,3%. Ще у 2004 році в країні заборонили куріння в громадських місцях, а ще раніше – рекламу тютюнових засобів на радіо, телебаченні і в газетах.

Водночас серед молоді в Новій Зеландії замість куріння поширюється вейпінг. За даними опитування 19 тисяч старшокласників (15-17 років), яке цитує The Guardian, майже 20% із них вейплять кілька разів на день або щодня. Для порівняння: у 2018 році 3% підлітків курили сигарети, а десятиліттям раніше – 13%.

Читайте також

Тютюнова корпорація давала хабарі владі 10 країн для збільшення прибутку в Африці – розслідування

Чому так складно кинути палити і як боротися з синдромом відміни

Тютюн і рак: історія багаторічної війни

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок