Нова Зеландія хоче заборонити куріння сигарет для наступних поколінь

Нова Зеландія хоче заборонити куріння сигарет для наступних поколінь

Нова Зеландія хоче заборонити куріння сигарет для наступних поколінь
Ілюстративне фото: unsplash

Влада Нової Зеландії хоче назавжди заборонити продаж сигарет людям, які народилися після 2004 року, таким чином позбавивши наступне покоління можливості курити.

Як пише The Guardian, пропозиція була оголошена серед низки інших, спрямованих на заборону куріння для наступного покоління і наближення країни до мети — заборонити куріння до 2025 року.

План враховує поступове підвищення дозволеного законом віку для куріння, що пошириться на заборону на продаж сигарет і тютюнових виробів особам, які народилися після 2004 року, що фактично зробить куріння незаконним для цього покоління.

Також розглядається значне зниження рівня нікотину, дозволеного в тютюнових виробах, заборона фільтрів, встановлення мінімальної ціни на тютюн і обмеження місць, де можна продавати тютюн і сигарети.

Міністерство охорони здоров'я Нової Зеландії заявило, що близько 4,5 тисяч новозеландців помирають щороку від тютюну і країні потрібен "новий підхід" до заборони куріння. Ці пропозиції були схвалені низкою організацій громадської охорони здоров'я. Представники громадськості сказали, що тютюнова промисловість занадто довго захоплювала людей і відбирала у них гроші, перш ніж їх доводилося ховати через куріння.

Але ці плани також зазнали критики через імовірні непередбачувані наслідки, зокрема перспективу банкрутства власників невеликих "молочних" магазинів і можливість розширення чорного ринку тютюну.

"Факти свідчать про те, що кількість тютюнових виробів, що ввозяться контрабандою до Нової Зеландії, значно збільшилася в останні роки, і організовані злочинні групи беруть участь у великомасштабній контрабанді", — заявив уряд.

Місцева права політична партія заявила, що зниження вмісту нікотину може призвести до того, що курці будуть купувати й курити більше сигарет. Цей крок також викликав питання про те, в якій мірі уряд повинен втручатися в життя людей.

"Існує філософський принцип, згідно з яким дорослі можуть приймати рішення за себе у межах розумного", — написав журналіст Алекс Брае в аналізі для Spinoff.

Куріння є причиною кожної четвертої смерті від раку в Новій Зеландії, і близько півмільйона новозеландців курять щодня. Наслідки цього найбільш відчутні серед маорі, корінного населення Нової Зеландії: жінки-маорі мають найвищий рівень куріння в країні: близько 30% курять щодня. Рак є основною причиною смерті жінок-маорі та другий за значущістю причиною смерті чоловіків-маорі.

Читайте також: Очільницею МЗС Нової Зеландії уперше стала жінка з корінного населення

Що відомо

  • Сигаретний дим спричиняє 15 видів раку. У разі відмови від куріння організм починає очищуватися вже за 12 годин після останньої цигарки.
  • Центр громадського здоров'я застеріг українців від пасивного куріння електронних сигарет, заявивши, що тютюновий дим залишається небезпечним не лише для курців, а й для тих, хто знаходиться поруч із ними.
  • Туреччина заборонила паління у громадських місцях, аби зменшити кількість нових інфікувань коронавірусом.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Вибір редакції

На початок