На Полтавщині збільшили перелік тих, кого відсторонюватимуть від роботи без щеплення від COVID-19

На Полтавщині збільшили перелік тих, кого відсторонюватимуть від роботи без щеплення від COVID-19

На Полтавщині збільшили перелік тих, кого відсторонюватимуть від роботи без щеплення від COVID-19
Суспільне Полтава

Від 9 грудня на Полтавщині, як і в інших регіонах країни, почав діяти розширених перелік тих, хто підлягає обов’язковій вакцинації від коронавірусу. Ці професії затвердили наказом Міністерства охорони здоров'я, відтак людей без щеплень можуть відстороняти від роботи.

До цього списку включили працівників установ, які належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади, персонал підприємств, що мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави, а ще тих, хто працює у реабілітаційних закладах та установах соціальної сфери.

Кому необхідно робити вакцинацію з 9 грудня
Перелік професій, яким необіхдно зробити вакцинацію. Суспільне Полтава

Розширений перелік працівників, які підлягають обов’язковій вакцинації, в установах:

  • які належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади;
  • які мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави;
  • реабілітаційні заклади та установи соціальної сфери.

Установ соціальної сфери в області 82. Серед майже 6 тисяч робітників у них не щеплено від коронавірусу менше 1%, каже директорка обласного департаменту соціального захисту Людмила Корнієнко.

"Із понад 5 770 працівників, які працюють у системі, тільки 29 із тих чи інших причин (у тому числі ті, хто перебувають у відпустці) зараз не проведена вакцинація. Якщо немає протипоказань, то будуть прийняті заходи щодо відсторонення", - каже директорка обласного департаменту соціального захисту населення Людмила Корнієнко.

У Микільському навчально-реабілітаційному центрі навчається 97 дітей з порушеннями розвитку. Опікується ними нині понад 70 працівників. Усі вони вакциновані, каже директорка центру Віра Собакар.

"Станом на 9 грудня 70 людей вакциновано двома дозами, і лише один працівник вакцинований однією дозою. Міг би, мабуть, вакцинуватися, але захворіла, на певний час їй відсторонили оцю другу дозу. 100% вакцинація. На превеликий жаль, наш заклад втратив одного працівника, яка категорично відмовилася від вакцинації і змушена була розрахуватися. Вона звільнилася 2 грудня", — говорить директорка Микільського навчально-реабілітаційного центру Віра Собакар.

Що відомо:

  • Від 9 грудня не щеплених працівників мають відстороняти від роботи без збереження заробітної плати. Загалом робити це почали від 8 листопада. Тоді до переліку професій, що підлягають обов’язковому щепленню, віднесли держслужбовців та освітян. Це згідно зі змінами до постанови Кабміну від 20 жовтня.

Вибір редакції

На початок