Заплатять різницю за мешканців: Рівнерада затвердила компенсацію в тарифі на тепло

Заплатять різницю за мешканців: Рівнерада затвердила компенсацію в тарифі на тепло

Заплатять різницю за мешканців: Рівнерада затвердила компенсацію в тарифі на тепло
Фото: Суспільне Рівне

Депутати Рівнеради 9 грудня затвердили програму відшкодування різниці між тарифами за тепло для населення, аби рівняни платили за торішнім тарифом. Різницю для "Рівнетеплоенерго" мають компенсувати з міського бюджету. За попередніми підрахунками, на це виділять понад 200 мільйонів гривень. Водночас механізму відшкодування уряд досі не розробив.

Згідно з розрахунками управління економіки, економічно обґрунтована ціна за гігакалорію мала становити 2700 гривень. Але наприкінці жовтня у Рівному затвердили тариф на тепло на рівні торішнього, тобто 1913 гривень за гігакалорію. Відтак, різницю в тарифі для "Рівнетеплоенерго" будуть компенсувати з міського бюджету. У депутатів виникли питання.

"Коли ми компенсовуємо цю різницю, як вона рахується? У Рівному більше 1 200 будинків, як ми будемо рахувати кожний місяць? Чи лише на основі того, що дасть приватна компанія, чи як? Як місто буде перевіряти, скільки треба помножити на цю різницю в тарифах? Скажіть конкретний інструмент і конкретних службовців, які будуть відповідати за ці мільйони гривень", – поцікавився депутат Микола Бляшин.

Читайте також: Виконком у Рівному повернув торішній тариф на тепло для населення

"Рівнетеплоенерго" в обласному центрі обслуговує понад 800 будинків, уточнив керівник управління економіки Рівного Володимир Липко. При цьому зауважив, що механізм обліку спожитого тепла прописаний в програмі.

"Механізм звітування виглядає так, що голова ОСББ чи інша уповноважена особа щомісяця знімає показники лічильника. Думаю, що голови ОСББ не будуть знімати показники на чиюсь користь, як не на користь ОСББ і ці показники лічильника подаються в теплопостачальну організацію", – пояснив Володимир Липко.

Натомість депутат Сергій Васильчук запропонував створити спеціальну комісію, яка б також звіряла показники лічильників.

"У нас не так багато котелень. І в той день, коли по процедурі це треба робити, виїжджаємо – і тоді це буде правильна цифра. Бо інакше це може стати приводом для негарних речей і негарних справ", – зазначив Сергій Васильчук.

У підсумку пропозицію Сергія Васильчука не підтримали. За саму ж програму проголосували 38 депутатів Рівнеради із 42 присутніх у залі.

"В грудні ми вже маємо Нафтогазу заплатити близько 49 мільйонів. Якщо ми з ними не розрахуємося, то ми на наступний місяць втратимо пільгову ціну 7,4 і перейдемо до так званого постачальника останньої надії, а там куб газу складає 42 гривні з копійками. Це буде катастрофа як для підприємства, так і для міста", – сказав директор "Рівнетеплоенерго" Олександр Ющук.

З його слів, заплатити газопостачальній компанії підприємство має 30 грудня. Згідно з попередніми розрахунками, на компенсацію різниці в тарифах у програмі заклали суму в розмірі понад 200 мільйонів гривень. Проте, зі слів міського голови, уряд досі не розробив механізм відшкодування.

"Якщо вони встигнуть нам їх подати – ми кошти маємо і передамо. Але головне – механізм. Тому що у нас ситуація нетипова, "Рівнетеплоенерго" є приватним підприємством і ми не маємо права з міського бюджету передавати їм кошти", – пояснив Олександр Третяк.

Що відомо

  • Очільник "Рівнетеплоенерго" Олександр Ющук 28 вересня презентував депутатам Рівнеради обґрунтування тарифів на послуги підприємства.
  • Рівненський міськвиконком на засіданні 12 жовтня затвердив тарифи підприємствам, які забезпечують теплом бюджетні установи та населення громади.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

На початок