У Рівнераді хотіли скасувати приєднання до Європейської Хартії рівності чоловіків і жінок

У Рівнераді хотіли скасувати приєднання до Європейської Хартії рівності чоловіків і жінок

У Рівнераді хотіли скасувати приєднання до Європейської Хартії рівності чоловіків і жінок
Зліва депутатка Олена Хотенко, Справа депутат Анатолій Чугуєвець/Фото: Суспільне Рівне

Міжцерковна рада на сесії 9 грудня пропонувала скасувати рішення Рівнеради щодо приєднання до Європейської Хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад. Серед аргументів – нібито суперечності норм Хартії із віросповіданням.

Голова міжцерковної ради Рівного, отець греко-католицького храму Євген Остапенко звернувся до депутатів Рівнеради з проханням скасувати рішення міськради щодо приєднання до Європейської Хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад.

"Ця Хартія суперечить нашій вірі. І тому Міжцерковна рада просить вас переглянути рішення про приєднання до Європейської Хартії рівності жінок та чоловіків у житті місцевих громад. Напевно, тут нічого такого злого немає, але в ній є основоположення, на якому будуються традиції нашого народу, християнські традиції", – звернувся до депутатів Євген Остапенко.

Він, зокрема, зазначив, що цей документ суперечить християнським традиціям та сімейним цінностям. Це питання на минулій сесії, 18-го листопада, підтримала більшість обранців. На сьогоднішньому ж засіданні депутат Анатолій Чугуєвець закликав присутніх підтримати звернення Міжцерковної ради.

"Відносно того, що ми з вами наголосували, то там, згідно тих пунктів, ті люди, які йдуть після інвалідів і жінок... До речі, шановні жінки, ті люди, за яких ви проголосували, вони не думають про жінок, вони люблять дядьків. Це дядьколюби. Вони жінок не признають, тому дарма ви за них проголосували", – акцентував Чугуєвець.

Ініціаторка приєднання до Хартії, депутатка Олена Хотенко роз'яснила, у чому суть Європейської Хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад.

"Міська рада – це не місце для фобій. Місце для фобій – це кабінет психолога. Хартія – це не про те, що комусь надаються переваги, Хартія – це про те, що кожна людина, незалежно від релігійних переконань, кольору шкіри чи чогось іншого, вона має рівні права", – зауважила Олена Хотенко.

Під час сесії Анатолій Чугуєвець хотів оголосити недовіру голосуванню щодо приєднання до Хартії. Однак юристи Рівнеради повідомили, що цього зробити не можна, бо рішення вже набрало законної сили. Відтак міський голова Олександр Третяк запропонував йому напрацювати свої пропозиції щодо цього питання та винести їх на наступну сесію Рівнеради.

Що відомо

  • Європейська хартія рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад адресована місцевим та регіональним органам самоврядування Європи, і запрошує їх до її підписання, щоб публічно продемонструвати прийняття принципу рівності жінок і чоловіків, та щоб на території їхньої діяльності реалізовувалися зобов’язання, які викладені у Хартії.
  • Хартію розробили рамках проєкту (2005-2006) Ради європейських муніципалітетів і регіонів у тісній співпраці з численними партнерами. Проєкт підтримала Європейська Комісія.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

На початок