Два українських фільми отримали нагороди кінофестивалю "Бастау" в Казахстані

Два українських фільми отримали нагороди кінофестивалю "Бастау" в Казахстані

Два українських фільми отримали нагороди кінофестивалю "Бастау" в Казахстані
пресслужба Держкіно

Українські стрічки "Земля Івана" та "Родима пляма" отримали нагороди ІХ Міжнародного кінофестивалю студентських та дебютних фільмів "Бастау" в Казахстані.

Про це повідомляє пресслужба Державного агентства України з питань кіно.

Стрічку "Земля Івана" режисера Андрія Лисецького визнано найкращим неігровим фільмом у документальній секції кінофестивалю.

"Земля Івана" – дебютна робота у режисерській творчості Лисецького, який довгий час займався операторською справою. В фільмі йдеться про художника-самоука Івана Приходька, який на собі доводить, що гармонія з природою приносить душевний спокій та щастя. Стрічку створено кінокомпанією "Магіка-фільм" за підтримки Держкіно.

Також серед переможців "Бастау" – ще один український фільм "Родима пляма" Марії Шевченко. Картина отримала нагороду як найкращий короткометражний неігровий фільм.

У стрічці "Родима пляма" режисерка документує свою подорож до окупованого Криму в пошуках критично важливих відповідей: чи може її важко хвора мама мати більш стерпне життя і як цього досягти? Як досягти близькості, коли викривлена свідомість? Фільм створено Лабораторією з кіновиробництва для молодих митців INDIE LAB.

Організатори кінофестивалю бачать місією "Бастау" (у перекладі з казахської – "початок") співпрацю між кінематографістами Європи та Азії, підтримку та просування їхніх робіт, підвищення інтересу до створення кінофільмів різних жанрів. "Бастау" проходить в місті Алмати. Гасло фестивалю – "Кіно нового покоління".

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок