У ДСНС назвали кількість та найрезонансніші пожежі на Рівненщині за 2021 рік

У ДСНС назвали кількість та найрезонансніші пожежі на Рівненщині за 2021 рік

У ДСНС назвали кількість та найрезонансніші пожежі на Рівненщині за 2021 рік
Гімназія у селі Перекалля загорілася вісля удару блискавки/фото: Суспільне Рівне

На Рівненщині з початку 2021 року у пожежах загинуло майже три десятки людей. Найчастіше це траплялось через необережність при курінні й порушення правил користування печами, повідомив т.в.о. начальника ДСНС області Юрій Корецький. Аби на пожежі у віддалених селах реагувати оперативніше – в області створили майже сімдесят добровільних пожежних команд й пожежних дружин.

За 11 місяців цьогоріч в області трапилось 1139 пожеж, у яких загинуло 26 людей, 14 – отримали травми, повідомив 9 грудня на брифінгу в ОДА т.в.о. начальника управління ДСНС в області Юрій Корецький. Матеріальні збитки від пожеж сягнули 320 млн грн. Найбільше пожеж зафіксували у Сарненському районі, а загиблих у вогні найбільше було у Дубенському районі.

"Пожежі, у яких загинули люди, виникли через необережність під час паління і порушення правил пожежної безпеки при експлуатації печей. Загиблі за соціальним станом – це пенсіонери – 14 людей, і особи без певного роду занять – 11 людей. Умови, які вплинули на загибель людей – це отруєння продуктами горіння й стан алкогольного сп'яніння, стан сну і хвороби", – розповів Юрій Корецький.

Він назвав також найрезонансніші пожежі, які трапились за 2021 рік в області:

 • в обласному музично-драматичному театрі трапилась 4 лютого;
 • у приміщенні Свято-Троїцького храму УПЦ, село Переброди, Сарненського району, 22 лютого;
 • у палаті №3 терапевтичного відділення Зарічненської багатопрофільної лікарні, 9 липня;
 • у будівлі Перекальської гімназії Вараського району, 27 липня.

Юрій Корецький зауважив, що у цих пожежах, завдяки оперативному реагуванню, вдалося запобігти значному знищенню майна й загибелі людей. Вогнеборці врятували майна на 244 млн грн. Він також назвав причини цьогорічних пожеж:

 • необережне поводження з вогнем;
 • коротке замикання;
 • порушення правил облаштування та експлуатації печей;
 • підпали;
 • пустощі дітей з вогнем;
 • несправність транспорту;
 • розряд блискавки.

Т.в.о. начальника обласної Служби порятунку нагадав, що не потрібно використовувати неправні або ж саморобні прилади обігріву, плити, дотримуватись правил при використанні індивідуальних систем опалення, в тому числі пічного, не залишати прилади без нагляду, не перевантажувати електромережу, тримати сірники й запальнички подалі від дітей.

Що роблять громади

В області станом на грудень 2021 року створені 70 місцевих пожежно-рятувальних підрозділів: 28 добровільних пожежних команд у населених пунктах та 41 добровільну пожежну дружину, розповів виконавчий директор "Асоціації ОТГ Рівненщини" Василь Туз.

"Люди зрозуміли, що одна з функцій – безпека людей. На жаль, статистика свідчить, що багато пожеж стаються у віддалених селах і мають негативні наслідки, тому що там відсутні добровільні пожежні дружини, а служби ДСНС часто не мають можливості швидко туди добиратись. Тому взаємодія професійних вогнеборців з добровольцями, на нашу думку, є тією аксіомою, яка може досягти хороших результатів", – сказав Василь Туз.

Він також акцентував, що в Білокриницькій та Миляцькій громаді функціонують центри безпеки громадян. Такі ж планують відкрити у Привільненській, Рівненській, Великоомелянській громадах.

"Це інший, новий рівень безпеки, оскільки поєднує роботу пожежної дружини, поліцейських офіцерів громади та екстреної меддопомоги. Окрім того, такі центри безпеки будуть відігравати роль своєрідного центру життя громади, виконуватимуть профілактичну роль, куди можна буде звернутися, отримати необхідні рекомендації", – додав виконавчий директор асоціації.

На утримання пожежників у селах цьогоріч органи місцевого самоврядування виділили понад 30 млн грн.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

На початок