"Розірви коло". У Херсоні презентували фільм на тему домашнього насильства

"Розірви коло". У Херсоні презентували фільм на тему домашнього насильства

"Розірви коло". У Херсоні презентували фільм на тему домашнього насильства
Фото: Суспільне Херсон

8 грудня у Херсоні показали документальний фільм «Розірви коло», присвячений темі домашнього насильства. Авторка ідеї — Маша Єфросініна, режисерка та авторка сценарію — Єлизавета Сміт. У фільмі розповідаються життєві історії двох жінок, які пережили насильство в родині і змогли повернутися до нормального життя. Частина зйомок пройшла у Херсоні.

Наталія Краска – директорка притулку, у якому жила героїня фільму Олександра протягом шести місяців. Етапи реабілітації показані у фільмі, говорить Наталія.

"До нас звернулися з цією пропозицією, якщо буде у притулку дівчина, яка буде згодна розповісти про свою історію, і саме така героїня у нас перебувала у притулку. І вона погодилася. Протягом шести місяців майже знімальна група знайомилася з її історією, її побутом, її хвилюваннями, тими перепонами, з якими головна героїня наша боролася", - каже Наталія.

Щодня до поліції надходить близько десятка повідомлень про домашнє насильство, говорить начальниця сектору Херсонського районного управління поліції Олена Волкодав. За роботою поліцейських спостерігала знімальна група, а алгоритми дій у складних життєвих ситуаціях показані у фільмі.

"Так вийшло, що якраз під час чергування з нами режисера Єлизавети було повідомлення про домашнє насильство. Це у фільмі не зовсім відображене, але для того, щоб вони зрозуміли, як саме відбувається реагування на факти домашнього насильства, як проводиться оцінка ризиків, які послуги надаються постраждалій особі після проведення оцінки ризиків, якщо поліцейські вважають, що є загроза для життя і здоров’я людини, жінці пропонується кризовий центр для жінок", - каже начальниця сектору протидії домашньому насильству Херсонського районного управління поліції.

Директорка обласного департаменту соціального розвитку Галина Козакова – одна з тих, хто прийшов на прем’єру фільму.

"Хотілося би не тільки подивитися, а й доносити потім до кожного, щоб виховати оце нетерпиме ставлення до насилля, а не спостерігати, коли ображають дитину, дівчину, жінку, а наша сильна половина може стояти тільки ухилятися. Тому закликаю всіх і кожного - не допускати жодних проявів насилля ні до дитини, ні до жінки, до жодної статі", - говорить Галина Козакова.

Фільм планують безкоштовно показувати у кінотеатрах України та на онлайн-платформах.

Читайте також

  • З раннього віку - одразу невдалі стосунки. Херсонка розповіла історію життя з домашнім тираном

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

Вибір редакції

На початок